Listopad 2009

Malý zádrhel

29. listopadu 2009 v 15:31 | _DominiQa_ |  Site
Jéé je tu takový menší problém. Já jsem se Vás zapomněla zeptat co na ten diplom vlastně chcete.
Takže Siimka a Mia ať mi napíšou do komentářů k tomuto článku co si na ten diplom přejí... Děkuju

Konec SONF

29. listopadu 2009 v 15:10 | _DominiQa_ |  Bleskovky a Ankety
Takže listopadové kolo SONF je u konce. Výsledek ankety je takový :Mia s faraonem AHOU má 77.8 % hlasů.
Siimka s faraonem Tutanchamonem má 22.2 % hlasů.

Z toho tedy plyne že vítězem je Mia. Mockrát ti gratuluji. Ale Siimke taky gratuluji. Za okamžik tu pro obě z vás budou diplomky.

Omlouvám se, že píšu až teď

29. listopadu 2009 v 15:02 | _DominiQa_ |  Site
Ahojky, moc se omlouvám, že píšu až teď, ale neměla jsem teď dostatek času kvůli škole. Psali jsme písemky atak jsem se musela učit. Tak ještě jednou promiňte. A jinak za okamžik tu bude výsledek SONF. Takže máte ještě pár minut hlasovat. Zatím ahoj

Egypt chce první registraci internetové domény psané arabsky

16. listopadu 2009 v 12:39 | _DominiQa_ |  Novinky

Egypt chce první registraci internetové domény psané arabsky

Egyptský ministr pro informační technologie Tárik Kamál v pondělí zažádal o registraci první internetové domény psané arabským písmem. Zároveň připomněl, že ve světě žije přes 300 miliónů Arabů, ale v arabštině dnes není ani procento internetového obsahu.

V Egyptě se koná konference Internet Governance Forum, jejíž diskuse se točí kolem internetového přístupu rozvíjejících se ekonomik, kde je značná část populace od sítě odříznuta. Kamál oznámil, že se nová doména vysloví ".masr" a znamená Egypt. "Je to pro nás velký okamžik," dodal.
O doménách jiným písmem než latinkou rozhodlo na konci října Internetové sdružení pro přidělování jmen a čísel (ICANN). Otevřel se tak prostor pro domény psané například i čínsky či korejsky. ICANN je americká nezisková organizace zodpovědná za přidělování internetových domén a adresního prostoru.

Pro arabský svět bylo rozhodnutí klíčovým krokem, protože dosud mohl využívat internet jen omezeně kvůli špatnému přístupu, nedostatečnému obsahu a cenzuře. Nyní se internetovým aktivitám v arabském světě otevírají dveře a využít toho chtějí různé firmy včetně americké firmy Yahoo.
Její spoluzakladatel Jerry Yang na konferenci uvedl, že firma zavede elektronickou poštu a zasílání vzkazů v arabštině příštím rokem. Přesné datum ale neuvedl. Yang dodal, že přístup na internet dnes ještě nemá zhruba 75 procent světové populace. V takzvaných mladých ekonomikách má světová počítačová síť přibližně 325 miliónů uživatelů a předpokládá se, že toto číslo poroste do roku 2012 o 19 procent ročně, napsala agentura AP.

Češi mají zájem o domény s diakritikou

Jen za prvních 24 hodin spuštění předregistrace evropských domén s diakritikou zaznamenala společnost Zoner rekordní počet 1800 úspěšně registrovaných domén. To znamená, že v průměru se registrovala každou minutu jedna doména.
"Tak obrovský zájem jsme nečekali. Je to jasný důkaz toho, že po doménách s diakritikou je velká poptávka. Věřím, že i česká doména CZ nezůstane pozadu a český národ také brzy získá možnost registrovat CZ domény s diakritikou," komentoval zájem o domény s diakritikou ředitel internetové divize společnosti Zoner Petr Komárek.
Předregistraci evropských domén s háčky a čárkami nabízí několik tuzemských firem. Registrovat a používat je bude oficiálně možné od 10. prosince

Legendární ztracenou perskou armádu našli v egyptské poušti

14. listopadu 2009 v 16:03 | _DominiQa_ |  Novinky

Legendární ztracenou perskou armádu našli v egyptské poušti

Sahara po dvou a půl tisíci letech vydala ostatky padesátitisícové perské armády, která se ztratila při kataklyzmatické písečné bouři na pochodu z egyptských Théb (Vesetu) do oázy Síwa. Zmizení perské armády patřilo k největším záhadám, které lákaly archeology v Egyptě. Vavřín připadl expedici italských archeologů, dvojčatům Angelovi a Alfredovi Castiglioni.

Vyřazování

14. listopadu 2009 v 15:56 | _DominiQa_ |  Bleskovky a Ankety
Takže je tu vyřazování jednoho člena ze SONF.
Výsledek ankety je :


Mia : 28.1 %
Siimka : 65.6 %
StandyB : 6.3 %

Takže vypadává :

StandyB

pro tebe :

Postupující :

Siimka

a

Mia

s pozdravem adminka

opět

8. listopadu 2009 v 14:12 | _DominiQa_ |  Site
Ahojky..opět jsem tu s prosbou. můžete pro mě ) DominiQa) zase hlásnout na adrese http://barevnipapousci.blog.cz/0911/6-kolo-sonb#komentare .. děkujjuu

Egyptská kniha mrtvých III.

7. listopadu 2009 v 13:03 | _DominiQa_ |  Knihy, životopisy, filmy

Egyptská kniha mrtvých III.

autor : Jaromír Kozák

Třetí závěrečný díl překladu Egyptské knihy mrtvých byl vydán ve výpravné barevné podobě. Obsahuje celou řadu unikátních papyrů, mimo jiné také zcela ojedinělou mapu záhrobí.


zdroj :


Egyptská kniha mrtvých II.

7. listopadu 2009 v 13:01 | _DominiQa_ |  Knihy, životopisy, filmy

Egyptská kniha mrtvých II.

Autor: Jaromír Kozák

Druhá část je

dnoho ze stěžejních děl světové duchovní literatury v překladu a s komentářem Jaromíra Kozáka.

zdroj :


Egyptská kniha mrtvých I.

7. listopadu 2009 v 13:00 | _DominiQa_ |  Knihy, životopisy, filmy
Egyptská kniha mrtvých I.

Autor: Jaromír Kozák

Vůbec poprvé v českém jazyce vychází v nakladatelství Eminent kompletní verze legendární Egyptské knihy mrtvých v překladu a s doplňujícím komentářem Jaromíra Kozáka. Autor se danou problematikou zabývá více než 20 let, mimo jiné studoval i u egyptologa Miroslava Vernera. Kniha vychází ve třech svazcích, obsahujících na 1000 stran ojedinělého textu.

zdroj :


Hra na Egypt

7. listopadu 2009 v 12:57 | _DominiQa_ |  Knihy, životopisy, filmy

Hra na Egypt

Autor: Snyderová Zilpha Keatley

Proč by měly Melánie s April žít obyčejným životem obyčejných holčiček, když se mohou proměnit v nefalšované egyptské bohyně? Objevily totiž nedaleko od domu, kde bydlí, starý nepoužívaný dvorek, který se v jejich fantazii dokáže jako mávnutím kouzelného proutku proměnit v tajuplný egyptský chrám, ze starých záclon jsou náhle hedvábná roucha a z levných cetek perly a drahokamy. Když se k nim přidají ještě dva spolužáci, rozvine se na dvorku nádherná, fascinující hra na starověký Egypt, o které jejich okolí nemá nejmenšího tušení. Jenže za záclonou léta nemytého okna je už dlouho pozorují čísi oči…

Autorka se při psaní této knížky nachala inspirovat dlouholetými zkušenostmi, které získala, když pracovala jako učitelka v San Francisku. Hra na Egypt je stále velmi populární nejen mezi americkými dětmi, ale i jejich učiteli, kteří ji dodnes s oblibou využívají ke zpestření výuky dějepisu.

zdroj :


Egypťanky ve stínu slunce

7. listopadu 2009 v 12:56 | _DominiQa_ |  Knihy, životopisy, filmy

Egypťanky ve stínu slunce

Autor: Jocelyne Godard

Po smrti svého otce faraona Thutmose I. čeká Hatšepsut životní rozhodnutí. Jako jediná legální dědička trůnu by se měla vdát a Egyptu tak zajistit nového faraona. Odvážná princezna chce pro svou zemi mír, který muži tak rádi narušují. Proto se odváží k nebývalému kroku a jako první že..

zdroj :


Egyptská magie lásky

7. listopadu 2009 v 12:53 | _DominiQa_ |  Knihy, životopisy, filmy
Egyptská magie lásky

Autor: Claudia R. Dillaire

zdroj :


Velcí mudrci starého Egypta

5. listopadu 2009 v 19:01 | _DominiQa_ |  Knihy, životopisy, filmy

Velcí mudrci starého Egypta

Zcela nedávno vydané dílo se dosud vyšlým publikacím Christiana Jacqa zcela vymyká. Není životopisem ani chronologickým přehledem vládnoucích faraonů, nepopisuje slavné bitvy či významné památky, ale snaží se postihnout život starých Egypťanů v tom, co mu bylo nejvlastnější. Přibližuje nám jejich chápání světa, civilizace i podstaty každé lidské bytosti, stejně jako snahu všech obyvatel Egypta zajistit si věčné znovuzrození na onom světě. Proto Egypťané kladli největší důraz na dosažení moudrosti a možnosti jejího uplatnění v politice, ekonomice i sociální oblasti. Pochopit tento aspekt jejich myšlení, který dal rovněž vzniknout tolika obdiv
ovaným stavbám, znamená lépe porozumět i jejich více než pětitisícileté historii. V Jacqově knize defiluje řada výjimečných, známých i neznámých osobností, prostých i vznešených mužů a žen, kteří si svým smýšlením i činy vysloužili označení mudrc. Kromě jiných mezi nimi nalezneme Imhotepa, uctívaného stavitele a léčitele, moudrého vezíra Ptahhotepa, kacíře Achnatona, zákonodárce Haremheba, královnu Hatšepsutu, Nefertari i Anchnesneferibre, Amonomu božskou manželku a vládkyni Théb, která jako první žena získala jeden z nejvyšších kněžských titulů. Všichni jmenovaní i celá řada dalších nám na papyrech i stěnách chrámů a hrobek zanechali poselství, které zůstává aktuální do dnešních časů. Pro čtenáře, který chce kromě jmen slavných vládců nebo vojenských výprav poznat blíže také duchovní život starých Egypťanů a jejich mravní zásady, se tato kniha bezesporu stane nedocenitelným pramenem poznání a inspirace.
Zcela nedávno vydané dílo se dosud vyšlým publikacím Christiana Jacqa zcela vymyká. Není životopisem ani chronologickým přehledem vládnoucích faraonů, nepopisuje slavné bitvy či významné památky, ale snaží se postihnout život starých Egypťanů v tom, co mu bylo nejvlastnější. Přibližuje nám jejich chápání světa, civilizace i podstaty každé lidské bytosti, stejně jako snahu všech obyvatel Egypta zajistit si věčné znovuzrození na onom světě. Proto Egypťané kladli největší důraz na dosažení moudrosti a možnosti jejího uplatnění v politice, ekonomice i sociální oblasti. Pochopit tento aspekt jejich myšlení, který dal rovněž vzniknout tolika obdivovaným stavbám, znamená lépe porozumět i jejich více než pětitisícileté historii. V Jacqově knize defiluje řada výjimečných, známých i neznámých osobností, prostých i vznešených mužů a žen, kteří si svým smýšlením i činy vysloužili označení

zdroj :


Starověký Egypt Příběh dávných časů

5. listopadu 2009 v 18:59 | _DominiQa_ |  Knihy, životopisy, filmy

Starověký Egypt Příběh dávných časů

Napínavý kreslený komiksový příběh dvou malých Egypťanů váspřinutí obracet jednu stranu za druhou ve snaze se dozvědět, jakdobrodružství pokračuje

zdroj :


Egyptská princezna

5. listopadu 2009 v 18:56 | _DominiQa_ |  Knihy, životopisy, filmy

Egyptská princezna


Kočka ve starém Egyptě

5. listopadu 2009 v 18:55 | _DominiQa_ |  Knihy, životopisy, filmy
Kočka ve starém Egyptě
Postavení kočky ve staroegyptské domácnosti a společnosti. Kočka se jako aristokrat mezi domácími zvířaty pyšní vznešenými předky. Tyto krásné a sympatické bytosti představují žijící pouto mezi staroegyptskou civilizací a naší dobou. Kočky byly jedním z nejdůležitějších a nejváženějších zvířat Egypta a byly vzývány jako projev bohyně Bastety. Zobrazení koček se objevují na stěnách hrobek, sochách, papyrech, špercích, ostrakách a rakvích po celém Egyptě, v Pozdní době bylo pohříváno obrovské množství mumifikovaných koček. Na základě rozsáhlé škály pramenů zkoumá Jaromir Malek význam koček v egyptském životě, nábožeství

zdroj :


Egypt — Na vlastní oči

5. listopadu 2009 v 18:51 | _DominiQa_ |  Knihy, životopisy, filmy

Egypt - Na vlastní oči

Po úvodních informacích o základních historických faktech, chronologii, vykopávkách a rozluštění hieroglyfického písma přechází čtenář z jedné zajímavé kapitoly do druhé: panteon staroegyptských bohů a bohyň, stavby pyramid, mumifikování zemřelých, představy Egypťanů o posmrtném životě, obdělávání půdy, které souviselo se záplavami Nilu, obraz egyptské domácnosti, umění a řemesla, staroegyptská armáda, Údolí králů, dobrodružství Howarda Cartera při objevení Tutanchamonovy hrobky, chrámy v Abú Simbelu, chrámový komplex v Karnaku a mnoho dalšího.

zdroj :


Staroegyptská kniha mrtvých

5. listopadu 2009 v 18:50 | _DominiQa_ |  Knihy, životopisy, filmy

Staroegyptská kniha mrtvých

Kniha mrtvých je vrcholným dílem staroegyptské náboženské veršované literatury. Její znalost (nebo už jen její pouhá přítomnost v hrobce) měla zesnulému umožnit bezpečný vstup do říše mrtvých a to, že si navěky uchová veškeré své pozemské a duchovní schopnosti a vlohy. Naše zpracování Knihy mrtvých čerpá ze spolehlivých nových textových vydání, výhradně (" klasických") rukopisů Nové říše (cca 1543-1080 př. n. l.), přičemž se v tomto českém překladu snažíme u všech říkadel uplatnit systém egyptské metriky. Jako ilustrační doprovod jsou použity původní příslušné viněty k jednotlivým říkadlům Knihy mrtvých (podle Édouarda Navilleho). Výklad říkadel, poznámky, rejstříky a bibliografie bude obsahem chystaného druhého dílu.

zdroj :


Egypťanka

5. listopadu 2009 v 18:48 | _DominiQa_ |  Knihy, životopisy, filmy

Egypťanka

Román sleduje osudy Nebetiunety, egyptské matky a manželky z posvátného města Vasetu (starořecké Théby), v pátém roce panování Ramesse II. a nabízí strhující pohled na rok jejího rušného a zajímavého života.