Duben 2015

Signatura Hayley Williams

25. dubna 2015 v 12:45 | Domčí |  Signatury


Blend Sons of Anarchy

23. dubna 2015 v 14:04 | Domčí |  Blendy

Objevení záhadných hrobek

22. dubna 2015 v 11:29 | Domčí |  Objevy, nové poznatky
Největším a nejúchvatnějším objevem v historii archeologie je určitě nalezení Tutanchamonovy hrobky. Od té doby se traduje, že všechny největší poklady byly objeveny a že k žádnému dalšímu zásadnímu objevu už nedojde. Přesto se neustále šušká o záhadných objevech, které jsou veřejnosti tajeny. Nejde pouze o podivné prostory pod pyramidami a Sfingou, tajemné svitky popsané nenznámým písmem, ale mnohdy i objevení na první pohled ,,obyčejné" hrobky, jejíž skutečná důležitost je před populací tajena.

KV 55
Jedním z takových je i hrob známý pod označením KV 55. Byl objeven roku 1907 archeologem Dr. Edwardem Ayrtonem. Tento nedokončený hrob byl v minulosti zřejmé poškozen záplavami, důkazem toho jsou poničené kartuše uvnitř hrobky. Odborníci nejdříve přisoudili hrobku královně Teje, manželce faraona Amenhotepa III., protože mumie jevila ženské rysy.

Jakmile však porovnali vnější znaky se sochami Achnatona, usoudili, že mumie patří romuto panovníkovi, o kterém se traduje, že trpěl nemocí dystrophia adiposgenitalis, která u mužů způsobuje, že se jim nevyvinou vnitřní a vnější pohlavní orgány. Pak ale přišla další teorie, že se ve skutečnosti jednalo o mumii Smenchakreho. Než však kdokoliv mohl prozkoumat správnost tohoto tvrzení, mumie záhadně zmizela. Na celých sedmdesát let.

V roce 2000 podal stopy o znovunalezení mumie berlínský egyptolog Dr. Krauss, který obvinil profesora Wildunga a jeho manželku z přechovávání kradených předmětů. Zároveň tvrdil, že od roku 1971 byla ztracená mumie přechovávána v mnichovském egyptologickém muzeu, kam se údajně dostala neznámými kanály.

Free layout - Lucy Hale

20. dubna 2015 v 14:29 | Domčí |  Free layouts
Další free layout, tentokrát s Lucy Hale.
Layout jsem okořenila o pár klikacích vymožeností, snad se budou hodit.
Layout je ke stažení na uložto pod odkazem http://uloz.to/xWqhn6hn/lucy-hale-egypt888-blog-cz-rar a pod heslem egypt888.
V balíčku nejsou popisky do menu, ale kdyby o ně někdo stál tak mi napište a já vám je dotvořím.
Pokud by byl problém s nastavením můžete mě také kontaktovat prostřednictvím emailu dominikavaneckova.888@seznam.cz


Stáhnout | spokojenost: 75%

Buttons Pretty Little Liars

19. dubna 2015 v 11:44 | Domčí |  Png

Signatury Bella Thorne

18. dubna 2015 v 13:44 | Domčí |  Signatury


Blend Olivia Wilde

17. dubna 2015 v 12:59 | Domčí |  Blendy
Olivia je jako nevěsta uplně překrásná ♥ :)


Free layout - Vanessa Hudgens

15. dubna 2015 v 14:09 | Domčí |  Free layouts
Vytvořila jsem layout s Vanessou Hudgens, opět se mi líbily fotky, a měla jsem tak trochu inspiraci, tak jsem ráda, že se mi layout vyvedl. Mě se líbí, není úplně obyčejný, ale ani úplně propracovaný.

Jedna vymoženost - klikací tlačítko HOME v horním boxu. Oddělené menu.

Layout je ke stažení na uložto pod odkazem http://uloz.to/xqufYFuS/vannesa-hudgens-egypt888-blog-cz-rar a pod heslem egypt888.

Layout jsem tvořila 14.3.2015, tento článek je opět přednastavený.


STÁHNOUT ▬ spokojenost: 85%


Datovací metoda

13. dubna 2015 v 11:14 | Domčí |  Objevy, nové poznatky
Bereme jako samozřejmost, že mumie, které byly nalezeny, jsou odborníky zařazeny do určitého časového období a odhad jejich stáří. Jak takové "datování" však vypadá?

Existují dvě metody, které se používají k zjištění stáří předmětu či mumie: relativní a absolutní metoda. Relativní určuje stáří předmětu v porovnání s jiným. Tak například se předpokládá, že předměty nalezené ve větší hloubce země jsou starší než ty z vyšších sfér. Relativní metoda může být také posuzována na základě stylů daných objektů. Například nálsedující dvě masky, které jsou čistě egyptské, avšak každá pochází z jiné doby. Neodborníci by sice mohli předpokládat, že jsou časově shodné, avšak propast mezi nimi je velká až tisíc let. Zlatá maska nalevo je starší. Jejím hlavním znakem je proužkovaný nemes, který ji zařazuje do časů faraonů. Patří faraonovi Pasbachaenniutovi/Psusennésovi (21. dynastie). Na druhé masce je naopak viditelný růžový pruh na roušce na hlavě, který ji s určitostí zařazuje do pozdější doby, kdy byla egyptská kultura trochu poznamenána římským stylem, kdy standartní masky zcela vymizely.Grafická soutěž

12. dubna 2015 v 18:29 | Domčí
Napadlo mě uspořádat tu grafickou soutěž.
Ráda bych také viděla grafiku ostatních, možná něco okoukala :D, něco se přiučila.

Grafická soutěž by měla několik kol, ve kterém by soutěžící získavali body od 1 do 10, nebyla to vyřazovací soutěž, prostě kdo by neposlal výtvor, měl by o to méně bodů.

Chtěla bych v soutěži vystřídat všechny grafické výtvory, na vytvoření by vždy byl 1 týden.

Pokud by měl někdo zájem to zkusit (o nic přeci nejde), tak mi prosím do komentářů napište:
1. Vaše přezdivka + blog
2. Grafický program, který používáte
3. Co nejraději tvoříte?


Blend Dakota Fanning

12. dubna 2015 v 10:29 | Domčí |  Blendy

Signatury Katy Perry

11. dubna 2015 v 11:39 | Domčí |  Signatury
Popadla mě chvilka tvoření, tak jsem udělala 2 dignatury s Katy Perry, moc se mi líbily fotky a napadlo mě, že by z toho mohlo něco být. Snad se líbí :)


Mumie zvířat

10. dubna 2015 v 14:34 | Domčí |  Mumifikace, lékařství, magie
Když se řeknou egyptské mumie, každý si představí panovníky v přenádherných sarkofázích či "běžné" mumie úředníků a jiné společenské elity v historii starověkého Egypta. Sem tam se někomu vybaví i zvířecí mumie. A co málo lidí ví je, že mumifikovaná zvířata byla nejběžnějšími mumiemi vůbec a takovýchto pozůstatků se nalezlo mnohem více, než těch lidských.

Nejčastější mumie zvířat obsahovaly kočičí, krokodýlí, psí a ptačí těla. Některá takto mumifikovaná zvířata byla domácími mazličky, jejichž majitel chtěl, aby ho jeho přítel doprovázel i v posmrtném životě, některé mumie naopak byly vytvářeny kněžími a prodávány obyčejným lidem k uctívání, či zanechány v chrámech různým božstvům. Tyto dary byly nejčastějším příjmem chrámů. Zvířecí mumie byly natolik žádané, že se mnoho lidí uchylovalo k padělkům. Rentgenové paprsky v dnesní době ukázaly, že mnoho ze schránek obsahovalo bláto, slámu a náhodné kosti nežli skutečné mumie zvířat.

Mumie krokodýlů
Krokodýli byli mumifikování v ohromných počtech v Kom Ombo a také v Krokodilopolis. Zde fungovaly "krokodýlí zoo." Pečovateli byli kněží, kteří se starali o rozmnožování krokodýlů, o jejich potravu (maso), šperky, které byly krokodýlům nasazovány a mumifikaci. Lidé, kteří se chtěli zeptat Sobeka na nějakou otázku nebo požádat o pomoc, často přednášeli krokodýlí mumie a nejen dospělých jedinců, ale také krokodýlích mláďat nebo vejcí, která se také hojně prodávala.

Ibis
Ibis byl posvátným ptákem boha Thovta. Miliony mumií Ibise byly nalezeny v pohřebních místnostech v sakáře. Zde však nebyly nabídnuty Thovtovi, nýbrž Imhotepovi, architektovi projektující první stupňovitou pyramidu krále Džosera, který byl později prohlášen za boha léčení a spojován s řeckým bohem Asklépiem. Zlaté ibisy jako dary zanechali nemocní, kteří tak doufali v lék, který by je uzdravil nebo naopak lidé, kteří chtěli Imhotepovi poděkovat pro jejich vyléčení.

Png srdce - Selena Gomez

9. dubna 2015 v 13:45 | Domčí |  Png

Objevení busty Nefertiti

8. dubna 2015 v 8:49 | Domčí |  Objevy, nové poznatky
Tuto nejslavnější bustu na světě zná snad každý, ale málokdo zná jejího objevitele, Ludwiga Borchardta (1863-1938)
Německý egyptolog už druhým rokem řídil vykopávky v Tell el-Amarně. Celý prostor byl rozdělen do čtverců o straně 200 metrů a tyto kousky byly označeny podobně jako políčka v šachovnici, tedy číslem a písmenem. a právě v jednom takovém poli, P 47, se našla kolorovaná busta.

Její objevení nebylo takovou náhodou. Archeologové věděli, že se nacházejí v části města, kde pobývali umělci. A právě v bývalém domě Thutmose, který byl jedním z nejvýznamějších sochařů v Achetatonu, se našla téměř neporušená busta. Chyběly jí jen ušní boltce, které se později našly a levé oko, o kterém dodnes odborníci netuší, proč není na svém místě. Teorie byly různé. Například se lidé domnívali, že královna mohla v mládí o oko přijít, ale na ostatních vyobrazeních měla oko v pořádku. Takže zřejmě nebyla busta dokončena.

Poté si pan Borchardt lámal hlavu s tím, jak ji dopravit do Německa. Bylo totiž známo, že egyptský ústav dovolil projít přes hranice jen několik exemplářů a takovou vzácnou bustu by si určitě ponechalo. A tak Ludwig využil nezkušeného zástupce Památkové ústavy, kterého oblafl tím, že mu nechal podepsat dokument, v němž se uvádělo, že chce do Německa vzít jen pár úlomků a nepodstatných věcí. Busta tedy putovala do Berlína a když se egypt o tom dozvěděl, dal ultimatum: buď bude vrácena nebo němečtí archeologové budou mít zákaz provádět vykopávky. Také během vlády Hitlera se pokusili bustu získat, ale Adolf Hitler prohlásil, že si bustu Nefertiti oblíbil.

Kolorizace - Morčátko

7. dubna 2015 v 12:44 | Domčí |  Ostatní grafika
Něco roztomilého :P

Egyptská magie a ptáci

6. dubna 2015 v 14:50 | Domčí |  Mumifikace, lékařství, magie
Hlavní význam ptáků v magických rituálech spočívá v druhu ptáka. Každý typ ptáka se spojuje s určitými sférami života a specifickými hodnotami, jako jsou zdraví, peníze, láska a další. Pro věštění pomocí ptáků se soustřeďujeme na jakýkoliv talisman nebo ozdobu ve formě ptáka případně jeho vyobrazení.

Následující výčet obsahuje některé ptáky, tradičně používané ve věštění, kteří mají stejnou hodnotu i v 21. století.

ALBATROS - nositel břemen; prorok počasí. Jeho zabití na vás přivolá kletbu.
KOHOUT - ochrana. Střežil dům, když byl pohřben pod základy budovy.
JEŘÁB - dobré zdraví a dlouhý Život. Věřilo se o něm, že žije tisíc let.
VRÁNA - změna nebo potřeba jít dál. Tradičně nositel neštěstí.
KUKAČKA - přináší prosperitu. Při zaslechnutí první kukačky na jaře obracejte v kapse mince, abyste si zajistili blahobyt v příštím roce. Pokud ji slyšíte zprava, brzy budete mít dostatek peněz, ale pokud zleva, pak vám začnou peníze ubývat.
HOLUB - smíření, láska. Starodávný symbol harmonie a míru. Bílá holubice létající kolem domu předpovídá někomu z obyvatel brzké manželství nebo milostný vztah.
KACHNA - útěcha. Slyšet kachnu z vodní plochy naznačuje prosperitu. Vidět kachnu letící ke slunci je příslib štěstí pro ty, kteří mají starosti.