Květen 2015

Maturita - mise splněna + blend China

29. května 2015 v 17:52 | Domčí |  Blendy
Ve čtvrtek 28.5.2015 jsem skládala maturitní zkoušku.
Jsem strašný nervák, a tak jsem už tak dva týdny před tím nemohla spát. Nakonec jsem vše zvládla, a ještě s vyznamenáním.

Český jazyk - Ivan Olbrach - Golet v údolí, tuhle knížku jsem fakt nechtěla, ale nakonec jsem jí zvládla na 26 bodů.

Angličtina - no na to, že jsem byla přijata na vysokou školu - zaměřenou na anglický jazyk - jsem byla ze svého výkonu zklamaná, byla jsem u angličtiny snad nejvíc ve stresu, protože se bojím mluvit. Sice za 1, ale mohla jsem to dát lépe.

Ekonomika - Cena a distribuce v marketingu, nejkrásnější otázka, takže za 1, tohoto předmětu jsem se bála nejvíce, kvůli učiteli, že nás pořád strašil, jak je to hrozný, že to nedáme, a nakonec to byl ten nejvíc v pohodě zkoušející :)

Účetnictví - Mzdy a zaměstnanci - fuuu to jsem nechtěla, neumím účtovat mzdy, ale nakonec jsem je přesvědčila alespoň na 2.

Jsem strašně ráda, že už to mám za sebou, a už mám klídek. Sice to opravdu nebylo tak snadné, mám pocit, že to bylo lehčí zkoušení, jen prostě to, že už o něco jde, tak to probouzí stres. Všem co to teprve čeká, přeji hodně štěstí a pevné nervy :)

Jinak teď už bude více času na blog, takže se pokusím každý den nějak přispět :) Na dnešní večer, trochu nepovedený blend Číny.


Blend Sophie Turner

27. května 2015 v 10:54 | Domčí |  Blendy

Připomínám, že stále běží příhlášky do grafické soutěže ! :)


Buttons Keira Knightley

25. května 2015 v 11:34 | Domčí |  Png
Zrovna teď obhajuji svou maturitní práci, držte mi palce :)


Blend Taylor Swift

24. května 2015 v 11:04 | Domčí |  Blendy

Signatura Dakota Johnson

23. května 2015 v 10:59 | Domčí |  Signatury

Blend Bridgit Mendler

22. května 2015 v 11:04 | Domčí |  Blendy
Také jste si mohli všimnout, že jsem splácala nový layout, občas po nocích dostanu chuť něco vytvořit.
Je takový.. ani vlastně nevím jaký :D mě se docela líbí, možná jen vy ho nevidíte celý, protože já mám rozlišení obrazovky kolem 2000 pixelů :)
Ale snad se vám líbí alespoň ten kousek co vidíte.

Article Pictures - Bruno Mars

21. května 2015 v 9:30 | Domčí |  Article pictures
Tak písemný úspěšné, teď už jen zvládnou v pondělí obhajobu maturitní práce z psychologie, a ve čtvrtek na ústní.
Snad to všechno vyjde na poprvé, drtím se přes dva měsíce, tak ať to za něco stojí. Jak jste dopadli vy? :)

Potom tu samozřejmě bude více článků, né jen těch přednastavených :)


x

Blend summer rain

19. května 2015 v 9:09 | Domčí |  Blendy

Psalo se kdysi v National Geographic: Tutanchamon své tajmeství skrýval 3000 let, před 93 lety jej odhalil. Ale ne úplně!

18. května 2015 v 12:04 | Domčí |  Objevy, nové poznatky
Ve své době nebyl nijak významný, zato jeho sláva naplno propukla až ve 20. století. A nebyla to ani tak Tutanchamonova zásluha..

Do neuvěřitelné minulosti staré přes 3200 let mohlo lidstvo poprvé nahlédnout před 90 lety při nálezu takřka nepoškozené hrobky faraona Tutanchamona v egyptském Údolí králů. Tento epochální objev poté poodhalil
roušku tajemství nad jednou z nejvyspělejších starověkých civilizací a podnítil výbuch zájmu o historii Egypta.

Tělo tohoto nepříliš významného faraona, který vládl přibližně v letech 1333 až 1323 před naším letopočtem, bylo v dalších desetiletích zkoumáno pomocí rentgenu, skeneru i analýzy DNA. Hrobka Zlatého faraona, se kterým je podle vědců spřízněna polovina evropských mužů, byla objevena před 90 lety, 4. listopadu 1922, britským archeologem Howardem Carterem.

Retouch 1

17. května 2015 v 12:00 | Domčí |  Ostatní grafika
Retouche nejsou moje silná stránka, v podstatě mě ani nebaví, ale našla jsem jednu z mého starého blogu, a tak, abyste tu ode mě něco měli :)

Signatura Miley Cyrus Bulls

14. května 2015 v 11:04 | Domčí |  Signatury


Psalo se kdysi v National Geographic: Tutanchamon zemřel na kolenou a posmrtně ho uvařili!

13. května 2015 v 11:29 | Domčí |  Objevy, nové poznatky
Vědcům se podařilo konečně odhalit tajemství smrti faraona Tutanchamona, jehož zlatá posmrtná maska je jednou z ikon starověké kultury na Nilu. Pokročilé modelování podle serveru Independent dokazuje, že mladičký panovník doplatil na rychlou jízdu s koňským spřežením.

Od roku 1922, kdy archeolog Howard Carter objevil první a dosud jedinou nevyloupenou hrobku egyptského panovníka, obestíraly Tutanchamona dohady, včetně mýtu o kletbě, kterou na sebe přivolali objevitelé jeho hrobky. Spekulovalo se především o možnosti, že faraón, ač v pozici boha, se stal obětí atentátu, po němž byl narychlo pochován do cizí, již vybudované hrobky.

Britským expertům se podařilo najít dostatek nových důkazů, že faraón se stal podle všeho obětí příliš rychlé jízdy s koňským spřežením v roce 1323 př. n. l., bylo mu osmnáct, či devatenáct a vládl od svých devíti let.

Faraon bez srdce
Přestože nebyl faraónův hrob vyloupen, byl Tutanchamon překvapivě jediný faraon pochovaný bez srdce. Tento primát společně s patrným rozdrcení žeber a pánve přivedlo k rekonstrukci kolizí kolesky s koňským spřežením. Zranění odpovídala situaci, kdy se po kolizi přes klečícího mladíka převalil vůz a rozdrtil mu nejen zmiňované kosti, ale i srdce.

Dokresluje to tak předchozí výzkum, o němž informoval National Geographic, který i s pomocí rozboru DNA, potvrdil tušenou příbuzenskou vazbu Tutanchamona na zavrženého faraona a náboženského reformátora Achnatona. Tedy přesněji, že byl synem Achnatona a jedné z jeho sester. Genetické defekty měly podle všeho vliv na slabší konstituci, díky běžnému praktikování sňatků mezi sourozenci uvnitř královské rodiny.

Blend Kristen Stewart + menší info na květen

12. května 2015 v 10:00 | Domčí |  Blendy
Omlouvám se, že tu teď nejsem, ale to víte, ta maturita.
Něco málo sem přednastavím, ale počítejte, že minimálně do konce května to tu moc živé nebude.

Děkuji těm, kteří sem i přesto zavítají :)
Prosím také tímto affs, aby mě hned nemazali za mou neaktivitu, snad pochopíte, že teď prostě nemám na blog ani pomyšlení. Alespoň takhle po večerech zkusím splácat nějakou grafiku nebo napsat nějaký článek.


Dále bych chtěla připomenout, že na blogu bych chtěla pořádat grafickou soutěž, která má zatím pouze jednu soutěžící. Takže pokud alespoň trochu ovládáte grafiku, neváhejte a přihlašte se :)
Pokud bude více lidí, tak soutěž by začla samozřejmě po maturitách, tedy někdy v červnu.Egypt chystá nové hlavní město pro pět milionů lidí

10. května 2015 v 19:48 | Domčí |  Novinky
Egypt předvedl plány na výstavbu nové správní a hospodářské metropole. Ve městě, které by mělo do pěti až sedmi let vyrůst na území mezi současným hlavním městem Káhirou a Rudým mořem, prý vzniknou byty až pro pět milionů lidí. Přilákat by je měla mimo jiné nabídka 1,75 milionu pracovních míst.

Plán na výstavbu nové metropole odhalil Egypt 13.3.2015 oficiálně u příležitosti konání konference v Šarm aš-Šajchu, kde se sešli politici a investoři z celého světa. Promluvil zde mimo jiné i americký ministr zahraničí John Kerry.

Podle webové stránky projektu je cílem vytvořit "globální město s chytrou infrastrukturou pro budoucnost Egypta". Nové osídlení vznikne na území o rozloze 700 čtverečních kilometrů, což odpovídá zhruba velikosti Singapuru. Výhodou oproti Káhiře bude prý větší blízkost k Rudému moři jako důležité dopravní tepně. Do nové metropole by se měla přesunout také ministerstva, vládní agentury a velvyslanectví. V aglomeraci Káhiry nyní žije kolem 18 milionů lidí.
Podle BBC za projektem stojí společnost Capital City Partners, soukromý investiční fond vlastněný Muhammadem Alabbárem ze Spojených arabských emirátů. Developer Alabbár financoval mimo jiné také projekt nejvyššího mrakodrapu světa Burdž Chalífa v Dubaji. Celkové náklady na vznik nového hlavního města se odhadují na 45 miliard dolarů (1,1 bilionu korun).

Oživení egyptské ekonomiky se věnovala celá dnešní konference v letovisku Šarm aš-Šajch na jihu Sinajského poloostrova. Kromě nové egyptské metropole tu byly odhaleny desítky dalších projektů, které by měly do země přilákat investice ve výši miliard dolarů.

Saúdská Arábie, Kuvajt a Spojené Arabské emiráty přislíbily poslat do Egypta v příštích letech investice ve výši celkem 12 miliard dolarů (312 miliard korun).

Po svržení režimu prezidenta Husního Mubaraka během takzvaného arabského jara v roce 2011 klesly zahraniční investice z 13 miliard dolarů (339 miliard korun) ve finančním roce 2007/2008 na zhruba 2,2 miliardy dolarů (57,3 miliard korun). Růst egyptského hospodářství spadl ze sedmi na zhruba dvě procenta. Na finanční rok 2015/2016 předpovídá Mezinárodní měnový fond Egyptu růst asi 4,3 procenta.