Říjen 2015

Avatary Norman Reedus

12. října 2015 v 10:49 | Domčí |  Avatary
Našla jsem na hq-pictures docela zajímavé obrázky Norman vs. krokodýl :D a hned se mi zalíbily, sice nejsou v nejlepší kvalitě, ale udělala jsem s nimi alespoň pár avatarů :)

xxx

xx

Kontrola affiliates + náběr

11. října 2015 v 8:10 | Domčí |  Co je nového?
Ahoj, dlouho jsem přemýšlela, jestli tohle udělat nebo ne. Vím, že když jste se zapisovali ke mně do affs, tak tam jsem myslím psala, že nebudu pořádat žádné kontroly. Ale uvědomila jsem si, že mám v listu spoustu affiliates, které jsou už třeba od května neaktivní, a tak mi přijde zbytečné, mít je v seznamu a dělat reklamu.

Ovšem jsou i blogy, které jsou pozastavené. A i když se nezapíšou do kontroly, není hned podmínkou, že je smažu. Rozhodnu se podle toho, jak byly na blogu aktivní, nebo jestli mají hiatus na nějakou dobu nebo prostě přestali psát bez jakéhokoliv vysvětlení :)

Tak pokud chcete zůstat mezi spřátelenými / oblíbenými blogy tak prosím do komentářů napište:
1. Přezdívka
2. Adresa blogu

To je vše :) snad se vás zapíše co nejvíce :)

KONTROLA PROBÍHÁ DO 25.10.2015.

Samozřejmě je tu i druhá možnost, a to náběr affiliates. Takže pokud jste zrovna narazili na tento blog a zalíbil se vám, a chtěli byste se stát affiiates tak můžete také napsat do komentářů:
NOVÉ
1. Přezdívka
2. Adresa blogu

Statistika 28.9. - 4.10. 2015

10. října 2015 v 13:20 | Domčí |  Statistiky
Děkuji za takovou návštěvnost i v době, kdy tady nepřibývá moc článků :) ♥


Pondělí - 40
Úterý - 38
Středa - 42
Čtvrtek - 33
Pátek - 38
Sobota - 42
Neděle - 36

Celkem - 269 ♥Signatura Nina Dobrev 1

10. října 2015 v 12:27 | Domčí |  Signatury
Omlouvám se, že sem teď moc nepřidávám, ale nemám moc času. Přes víkend jsem doma, ale jsem s přítelem, nebo se něco málo učím, takže na grafiku není moc čas. Dneska mám trochu času, a tak zkusím vytvořit nějakou menší grafiku a přednastavit jí, abyste tu ode mně alespoň něco měli :)

Teď tu pro vás mám jednu signaturu s Ninou Dobrev, sice je z fotek z léta, ale vypadá spíše tak nějak zimně :D

Recenze Elizabeth Littleová: Nejdražší dcera

8. října 2015 v 10:29 | Domčí |  Knižní recenze
Tak konečně jsem včera dočetla tuto knížku, a přináším vám naní recenzi :)

Elizabeth Littleová: Nejdražší dcera

Narodila se a vyrůstala v St. Louis. Vystudovala Harvard. Je autorkou dvou populárně-vědeckých lingvistických knih o zvláštnostech a úskalích světových jazyků (Biting the Wax Tadpole: Confessions of a Language Fanatic, 2007), resp. o odlišnostech americké angličtiny napříč Spojenými státy (Trip of the Tongue: Cross-Country Travels in Search of America's Languages, 2012). Žije v Los Angeles se svou rodinou.

Anotace knihy: Bývalá vymetačka večírků Jane Jenkinsová je chytrá, okouzlující … a má za sebou deset let ve vězení. Kdysi byla na vrcholu slávy jako společenská celebritka, ale pak ji odsoudili za vraždu matky, krásky z vyšší společnosti známé svou charitativní činností a bohatými manželi. Kvůli formálnímu pochybení policie se Janie dostala na svobodu. Utíká před médii a zároveň se snaží sledovat stopy, které, jak doufá, ji dovedou k matčinu vrahovi. Problém? Janie si není úplně jistá, jestli jím není ona sama…

Můj názor: Co říct k této knížce. Už na obálce se píše nová Zmizelá. Což já nemůžu posoudit jelikož jsem Zmizelou nečetla a film jsem taky neviděla. Ale.. Z této kniž jsem tedy nadšená moc nebyla. Když jsem tuhle knihu viděla na pultech knihkupectví, strašně mě lákala. Takové téma se nevidí často, a tak jsem čekala něco nového, čtivého. Už z počátku mi nesedl styl psaní, který autorka používá. Někdy mi slova ani nesedla do kontextu, a já vlastně četla prázdná slova, a zjistila jsem, že ani nevím co čtu.

Také mi vadila hlavní hrdinka, která byla vlastně celou dobu zobrazována jako nevychovaný spratek, ovšem její projev a vystupování před lidmi se po propuštění z vězení změnilo, díky její nové identitě, avšak autorka stále popisovala skutečné Janeniiny myšlenky.

Překousala jsem se přes prvních 200 stránek, při kterých jsem opravdu měla milionkrát chuť knihu zahodit do kouta ale s přibývajícími stránkami mi kniha už přišla trochu zajímavější. Děj se trochu rozjel a začalo to být více akčnějších, také trochu záhadné. Nemůžu vám říct proč, abych nevyzradila o čem vlastně kniha přesně je, ale musím říct že druhá polovina knihy už podle mě stála celkem za to, když dokážete snést tu první půlku. Ovšem co se mi nelíbilo, byl vlastně konec knihy. Čekala jsem to úplně jiné než to napsala autorka, a celkově mám raději happyendy (ale tím už vám zase prozrazuji něco víc).

Knihu bych asi úplně nedoporučila těm, co mají rádi stálou akci a napětí - to zde opravdu nenajdete, tedy alespoň né v takové míře. Je mi líto, že o této knize musím psát takto nelibě, a vlastně vás od čtení i trochu odrazuji, ale bohužel za mě tato kniha nepatří k nejpovedenějším dílům :)

Moje hodnocení: /5

Animace na přání - sopikovasabina96

8. října 2015 v 9:10 | Domčí |  Objednaná grafika
Omlouvám se, že to tak trvalo, neměla jsem moc času :)
Mám pro tebe dvě animce, které jsi si u mě objednala, ale jediné co jsem nesplnila, jsou ty nápisy na animaci. Na té první jsem ho dala, ale upřímně myslím, že se tam nijak nehodí, a na tu černobílou už vůbec ne, protože by překryl třeba její obličej, tak jsem to udělala raději bez.

Pokud by jsi přeci jen ty nápisy tam nějak chtěla, tak si s tím zkusím ještě více pohrát, třeba přidat rámeček nad s tím tvým nápisem, stačí napsat :)Avatary Ellie Goulding

6. října 2015 v 10:19 | Domčí |  Avatary
xx

xx

Signatura Amanda Seyfried

5. října 2015 v 10:49 | Domčí |  Signatury

Blend Demi Lovato

3. října 2015 v 10:29 | Domčí |  Blendy

Nová rubrika, nové téma + recenze Wulf Dorn: Mrazivé ticho

2. října 2015 v 13:04 | Domčí |  Knižní recenze
Rozhodla jsem se založit tuto novou rubriku pod názvem KNIŽNÍ RECENZE. Ráda bych na tomto blogu také recenzovala knihy, které jsem přečetla, abych tak vám - vášnivým čtenářům - také nějak poradila při výběru knih. Recenzi napíšu vždy po přečtení knihy, napíšu vám informace o autorovi, anotaci a pak můj názor a moje hodnocení v podobě egyptského kříže - nejvíce je 5.

A hned tu pro vás mám první recenzi.
Wulf Dorn: Mrazivé ticho

Wulf Dorn: Narozen v roce 1969, píše už od svých dvanácti let. Krátké příběhy, které publikoval v antologiích a časopisech, získaly několik literárních cen. Od roku 1994 pracuje na psychiatrické klinice. S manželkou a kočkou pro štěstí žije nedaleko Ulmu. Jeho románová prvotina Trigger se okamžitě stala bestsellerem a připravuje se její filmová verze.

Anotace knihy: Magnetofonová nahrávka končící náhlým, nesnesitelným tichem. To je všechno, co Janovi po mladším bratrovi zůstalo. Před třiadvaceti lety Sven beze stopy zmizel. Tu noc havaroval za záhadných okolností i otec obou chlapců. Ani jeden z případů se nikdy nepodařilo objasnit. Když se Jan vrací na místo svého dětství, minulost ho opět začne dohánět. Mysteriózní sebevražda mladé ženy ho přivede k odhalení hrůzného tajemství.

Můj názor: Pro mě jedním slovem jednička. Knihu jsem si koupila v podstatě proto, že jsem musela. Jednou přišel katalog knižního klubu a tak jsem musela nějakou knížku vybrat. Na téhle mě zaujalo, že je z psychiatrického prostředí, což mám velmi ráda. Ovšem trochu mě odradilo to, že je to od německého autora, což nejsou moji oblíbení. Ale knížku jsem nakonec koupila a zhruba po pár měsících, co ležela v knihovničce, jsem jí otevřela a začala číst.

Zpočátku děje jsem se trochu ztratila, než mi došlo kam to všechno spěje. Také jsem nemohla přijít na jméno hlavní postavě - doktor Jan Forstner, nevadil mi on, ale jeho jméno. Jsem jako čtenářka zvyklá na americké autory tudíž na jména jako Kate, Sarah, a další, a tak jsem pořád nemohla zkousnout prosté jméno Jan. A ta německá příjmení a názvy měst mi tedy dávala zabrat, když neumím ani slovo německy.

Nicméně po pár stránkách se mi kniha začala líbit, líbilo se mi zamotání děje, a všechny možné události co se v knize staly, a o kterých jsem si myslela, že vůbec nehrají v příběhu žádnou roli, a nakonec by to bez nich nešlo. Spousta převratných událostí mě dostala hlouběji do děje, a když kniha skončila, a já jí zavřela, tak jsem si ještě chvíli vychutnávala takový ten pocit, a vstřebávala jak to všechno dopadlo.

Nakonec jsem o týden později běžela do knihkupectví a koupila si druhý díl Temné šílenství, na který se chystám hned jak dočtu "Nejdražší dceru".

Moje hodnocení: / 5

Avatary "Winter"

2. října 2015 v 10:01 | Domčí |  Avatary
xx

xx

Sakkára, výsostná nekropole města Memfidy

1. října 2015 v 12:49 | www.egyptologie.cz |  Památky, hrobky, stavby
Posvátné místo, o němž vypráví tento článek, patří právě k oněm nejkouzelnějším a zcela neopominutelným staroegyptským lokalitám, jež vytváří nejvýstižněji obrázek světa starověkých Egypťanů, přesně takový jaký dnes přežívá v mysli moderních lidí, a na níž lze velmi dobře demonstrovat základní kameny, z kterých staroegyptská kultura vyrostla a z nichž se současně i po dlouhých třech tisíciletích své existence zhroutila.

Kde se Sakkára nalézá?
Sakkára, pohřebiště egyptských faraónů, králů, nejvýznamnějších hodnostářů a členů jejich rodin, se nalézá na západním břehu Nilu, na okraji Libyjské náhorní plošiny, přibližně třicet kilometrů východně od současného hlavního města Egypta Káhiry.

Signatura Ashley Tisdale

1. října 2015 v 10:09 | Domčí |  Signatury