Duben 2016

Grafika na přání - ikonky, nápisy

26. dubna 2016 v 16:53 | Domčí |  Objednaná grafika
1. Ikonky na přání pro www.newyorklove.blog.cz
xx

2. Ikonky na přání pro www.myanimestyle.blog.cz
xxx

3. Nápis na přání pro www.descendats.blog.cz


Blend Reese Whiterspoon

26. dubna 2016 v 11:04 | Domčí |  Blendy

Signatury Kate Upton

25. dubna 2016 v 9:49 | Domčí |  Signatury


Receznze Violaine Vanoyeke: Krutý faraon: Smrt Tutanchamona

23. dubna 2016 v 10:00 | Domčí |  Knižní recenze
Přináším další knižní recenzi, tentokrát na knihu z egyptské prostředí.

Začněme ale něčím, co bylo zhruba před šest roky. Asi když mi bylo třináct jsem jako dárek dostala knihu od autorky Violaine Vanoyeke s názvem Krutý faraon: Zmizení královny. Byla jsem za ní strašně ráda, a hned jsem se do ní pustila. Až v průběhu čtení, kdy mi přišlo, že mi chybí důležité informace a spojitosti jsem se podívala na internet a zjistila, že se mi do rukou dostal až druhý díl knihy. Ale byla jsem malá a nějak mi na tom nezáleželo a tak jsem knížku dočetla a odložila zpět do knihovničky. Teď, jelikož mi docházejí dobré tituly ke čtení, jsem se rozhodla přečíst si knížku znovu, zda se mi i teď s odtupem času bude líbit jako kdysi. Ovšem už jsem nehodlala začít druhým dílem, ale dokoupila jsem si první díl, a zrovna čekám balíček s třetím dílem. A tady je recenze na první díl.

Autorka: Violaine Vanoyeke je vynikající odbornice na starověké dějiny, je autorkou padesáti románů, úspěšně přeložených ve více než čtyřiceti zemích. Tato latinistka, helénistka, lingvistka a egyptoložka se dnes věnuje výhradně psaní. Jako odborná poradkyně v televizi a rozhlase se rovněž podílela na mnoha pořadech pojednávajících o životě významných osobností.

Anotace: Král Tutanchamon umírá a je zřejmé, že se ho někdo pokusil zavraždit. Chvílemi přichází k vědomí, ale na nic si nevzpomíná, a tak v paláci panuje napjatá atmosféra. Tutanchamonova milující manželka, mladičká královna Anchesenamon, si musí co nejdříve najít nového manžela, protože draví uchazči o trůn jí usilují o život. Ale koho zvolit, když ani neví, kdo je vrah?

Můj názor: Pokud se rozhodnete přečíst si tuto knížku, musím vás hned ze začátku varovat, že v prvním díle žádný strhující příběh nenajdete. Kniha není nijak stránkově obsáhlá, má zhruba 230 stran, plus minimálně těch 30 stránek jsou různé mapky, rodokomen faraonů 18. dynastie a různé časové údaje - něco jako rejstřík - na začátku a na konci knihy.

Jak je již popsáno v anotaci, tak knížka je zaměřená na mladý manželský pár a to faraona Tutanchamona a jeho choť Anchesenamon. Stane se ovšem tragédie a král je zraněn a po marných snahách o jeho uzdravení svému zranění nakonec podléhá. V paláci již není bezpečno a proto se posilují stráže u všech vstupů. Jenže nastává větší problém a to otázka, kdo se ujme vlády a ožení se s ovdovělou Anchesenamon. Jenže touha po moci je příliš veliká, a proto se spousta blízkých v královnině okolí pod vlivem moci mění k nepoznání.

To je, co se týká příběhu, vlastně všechno, většina knihy spíše popisuje probíhající přípravy pohřbu zesnulého faraona. Musím ale říct, že pokud si chcete udělat představu jak probíhal pohřeb faraona, je tato kniha dokonalým průvodcem. Opravdu skvěle popisuje mumifikační proces, dále všechny poklady, které musí být spolu s faraonem uloženy do jeho hrobky, jak probíhají práce na hrobce, malby, smuteční hostiny apod.
Možná, že je tam těchto popisných pasáží tolik, že vás to může trochu nudit, i já se přiznám, že to na mě bylo celkem dlouhé, ale opravdu po přečtění máte dokonalý obraz před sebou.

Já jsem knížku přečetla za jediný den, a moc se těším na druhý díl, protože jak si z děství matně vzpomínám, jedná se tam především o to, kdo se tedy stane novým faraonem Egyptské říše. To už by mohl být zajímavější příběh, zřemě plný intrik a podrazů.

Moje hodnocení: /5

Blend Zooey Deschanel

22. dubna 2016 v 11:04 | Domčí |  Blendy

Signatura Sophie Turner

21. dubna 2016 v 10:19 | Domčí |  Signatury

Recenze Wulf Dorn: Spouštěč

20. dubna 2016 v 10:44 | Domčí |  Knižní recenze
Přináším Vám další recenzi na již třetí knihu od německého autora Wulfa Dorna!

W. Dorn: Narozen v roce 1969, píše už od svých dvanácti let. Krátké příběhy, které publikoval v antologiích a časopisech, získaly několik literárních cen. Od roku 1994 pracuje na psychiatrické klinice. S manželkou a kočkou pro štěstí žije nedaleko Ulmu. Jeho románová prvotina Trigger se okamžitě stala bestsellerem a připravuje se její filmová verze.

Anotace: Kdo se bojí Černého muže?
Případ zneužívané pacientky se pro psychiatričku Ellen Rothovou stává noční můrou. Žena tvrdí, že ji pronásleduje Černý muž, a krátce nato beze stopy zmizí. Při pátrání se cílem neznámého přízraku stává i Ellen. Při šíleném závodu o čas je ve hře život lékařky i její pacientky. Psychiatrička stále hlouběji zabředá do labyrintu strachu, násilí a paranoie. A čas na splnění ultimáta co nevidět vyprší…

Můj názor: Sálodlouhé hodnocení není k této knize potřeba. Wulf Dorn opět nezklamal a jeho románová prvotina (u nás vydaná až po kníhách Mrazivé ticho a Temné šílenství) pro mě dopadla na výbornou.

Na knihu jsem čekala dlouhou dobu a jsem ráda, že i třetí kniha v pořadí Dornovi tvorby je tak skvělá s dokonale promyšlenou zápletkou.

Kniha je jako všechny Dornovi thrillery rozdělená do menších kapitol, párkrát nějaká ta překladová záměna jako ve jméně Axel na Alex. V Dornových knihách mě moc těší to, že je to jeden z autorů, který opravdu ví o čem píše. Všechny odbornosti jsou vysvětlené i pro čtenáře laika.

Příběh je naprosto originální, psychiatričku Ellen jsem si zamilovala od první chvíle.

Příběh se opět odehrává na Lesní klinice, kde má Ellen na starosti novou bezejmennou pacientku, která je v zuboženém stavu a jediné o čem dokáže mluvit je Černý muž. Ten černý muž z dětské říkanky. Jednoho dne se Ellen jde podívat na svou pacientku a zjistí, že její pokoj je prázdný. Největší problém na tom je, že doktorka Ellen, je jediná, která kdy pacientku viděla. Její záznamy jsou pryč, a nikdo z personálu doktorce nevěří, že by bezejmenná pacientka skutečně existovala. Ellen tak musí sehrát boj se svými kolegy, přáteli a svým vlastním rozumem.

Během čtení jsem opravdu podezírala každého, kdo se kolem Ellen objevil, a proto mě rozuzlení příběhu opravdu šokovalo. Příběh nakonec velice smutný a opravdu krutý. Ale musím pochválit genialitu příběhu, opravdu jsem to nečekala. Knihu mohu jen doporučit, stejně jako předešlé dvě :)

Moje hodnocení: /5

Blend Anna Kendrick

18. dubna 2016 v 11:49 | Domčí |  Blendy

Signatury Emilia Clarke

17. dubna 2016 v 14:49 | Domčí |  Signatury


Recenze Katherine Webb: Stíny v srdci

4. dubna 2016 v 12:36 | Domčí |  Knižní recenze
Přeji vám krásné pondělní ráno,
je to již měsíc co tu byla co tu byla poslední recenze. Dnes vám přináším další recenzi a to na knížku od spisovatelky Katherine Webb: Stíny v srdci.

Katherine Webb: ...se narodila v anglickém Kentu a vyrostla ve venkovském Hampshire v Anglii. Žila v Londýně a Benátkách. V současné době bydlí v Berkshiru v Anglii.
Pracovala jako servírka, au pair, osobní asistentka, hrnčířka, knihařka, knihovní asistentka a hospodyně šlechtického sídla. V současnosti je spisovatelkou na plný úvazek.
Záliba v tajemstvích minulosti ji přivedla ke studiu historie, ale svou vášeň pro dávné příběhy uplatnila především v psaní románů. Teprve sedmý dokončený román, Stíny v srdci, se jí podařilo vydat u renomovaného nakladatele, a ten se stal následně senzací roku 2010.

Anotace: Erica Calcottová se svou sestrou Beth přijíždí na starobylé sídlo, kde trávily svá bezstarostná dětská léta. Když se však Erica začne probírat starými dopisy a knihami, které v domě zanechaly generace jejích předků, krutě si připomene dávnou tragédii, kdy její malý bratranec Henry nepochopitelně zmizel. Erica se rozhodne přijít záhadě na kloub a zbavit Beth pocitů viny, který jí léta tíží, ale neví, že na ni čekají tajemství ještě mnohem strašnější.

Můj názor: Na knížku jsem se podle anotace a celkem kladných a vysoce hodnocených recenzí moc těšila. V knihovničce mi ležela skoro dva roky a tak jsem si řekla, že po knížce Zavři očka svý, to bude další dobrá volba.

Knížka je rozdělená do dvou dějových linií, které mi nijak nevadily, naopak to byla vždy příjemná změna, zavítat z minulosti zpět do přitomnosti. Ovšem mám dojem, že některé části, mohly být popsány detailněji, a u některých toho mohlo být zase méně. Knížka se mi četla dobře, ale několikrát jsem se setkala se záměnou jmen, což nemusí být vina autorky, ale spíše překladatelky.

Tato knížka patří k těm, do kterých se nejdříve musíte začíst. Já musím říct, že mě se to nepovedlo a knížku jsem louskala skoro měsíc, protože mě čtení nudilo a nezaujalo. Myšlenka příběhu samozřejmě dobrá, ovšem místy to bylo takové vleklé.

Podle mě byl příběh trochu nedokončený, nebo čekala jsem, že po útěku Caroline z prérie, autorka trochu detailněji popíše co se po tom útěku dělo se Strakou a její rodinou, jak to dopadlo se zrádnou chřipkou, která skolila skoro celou vesnici apod.

Na postavy jsem rychle měnila názory, protože hlavní postava Caroline z minulosti se mi zdála na rozdíl od většiny smetánky milá, přívětivá, zamilovaná do chudého sedláka a schopná se vzepřít společnosti a jít za svou láskou. To sice udělala, ale pak se mi zase trochu zprotivila jejími názory na indiánské obyvatele prérie, a celkově jejím "namyšleným" chováním a také jejím činem, který způsobila nebohé indiánské matce Strace. Sestry Erica a Beh.. Erica posedlá touhou zjistit co se tehdy stalo jejímu bratranci, Beth, věčně depresivní, o sebevraždě smýšlící člověk.

Jsem ráda, že jsem knížku dočetla do konce a nevzdala to, protože ke konci, když konečně docházelo k rozuzlení záhady co se vlastně stalo s Henrym a jak to potom dopadlo s Caroline a proč byla Meredith tak chladná, mě knížka začala bavit. Ale jsem ráda, že už jsem jí dočetla a můžu jí odložit zpět do knihovničky a myslím, že už se k ní znovu nevrátím.

Ale jak se říká, sto lidí, sto chutí, a to ostatně platí i pro knížky. Pokud vás zaujme anotace a rozhodnete se knížku si přečíst, budu ráda, když mi pak napíšete svoje dojmy :)

Moje hodncení: /5