Červen 2016

Signatura Vanessa Hudgens

27. června 2016 v 11:01 | Domčí |  Signatury

Blend Jared Padalecki

25. června 2016 v 10:49 | Domčí |  Blendy
Krásnou sobotu všem,
dnes tu pro vás mám blend s Jaredem, o který jste si psali v komentářích :) Budu ráda, když mi dál budete do komentářů psát jakou grafiku a s kým byste tu chtěli vidět a co vám tu chybí :)


Končím soutěž o ceny + signatura Cara Delevingne

24. června 2016 v 13:12 | Domčí |  Co je nového?
Zdravím,

už je to v podstatě skoro měsíc, co jsem zadala úkol do 2. kola soutěže o věcné ceny. Nicméně ze 4 soutěžících mi výtvor do druhého kola poslala pouze jedna - sakay. Proto mi přijde zbytečně v soutěži pokračovat, když ostatní zjevně nejeví žádný zájem. Musím říct, že je mi to líto, docela jsem se na průběh soutěže těšila a měla připravených pár dalších úkolů.

I přesto, že soutěž končím, bych chtěla, aby mi sakay napsala na můj email DominikaVaneckova.888@seznam.cz svou adresu, kam bych jí mohla zaslat připravenou cenu, za to, že jako jediná tuhle soutěž nebrala na lehkou váhu a poctivě zasílala výtvory :)

Tak to je asi k soutěži všechno, a teď ještě jedna signatura s Carou :)


Signatury Kristen Stewart

20. června 2016 v 13:14 | Domčí |  SignaturyBlend Selena Gomez

17. června 2016 v 10:49 | Domčí |  Blendy

Recenze: Jenny Milchman: Když padne noc

16. června 2016 v 10:19 | Domčí |  Knižní recenze
Autorka: Americká autorka, která literaturou opravdu žije. Nejenže sama píše, ale rovněž se podílí na kurzech tvůrčího psaní, pořádá řadu akcí pro knihkupce a také je aktivní ve sdružení International Thriller Writers.
V roce 2013 vydala první thriller Cover of Snow, další pak následovaly s ročním odstupem: Ruin Falls v roce 2014 a konečně loni také Když padne noc. Během propagační akce ke svým knihám strávila s rodinou čtrnáct měsíců na cestách po Spojených státech.
Její povídka The Very Old Man se objevila ve sbírce Lunch Reads, do níž přispěla spolu s Libby Sternberg.

Anotace: Jedna rodina. Dva muži zbrocení krví. A noc, která všechno změní…

Při pohledu do zšeřelých lesů Adirondackých hor by Sandy Tremontovou nenapadlo, že se právě dnes její život navždy změní. Z podzimního nebe obtěžkaného sněhem se vytrácejí poslední sluneční paprsky a stejně neklidná nálada panuje i v rodině Tremontových.

V tu samou chvíli se ubývajícím světlem ženou dva zoufalí muži v oblečení potřísněném krví. Téměř dvě desítky let spolu sdíleli vězeňskou celu a za tu dobu se z nich stal smrtelně výkonný tým: Harlan představuje hrubou sílu, Nick mozek a vůli. Jak se blíží k osaměle stojícímu domu, Nick instinktivně ví, že zde najde to, co hledá - než navždy zmizí v divočině na severu.

Když rozrazí dveře domu Tremontových, přináší s sebou odkaz dlouholeté hrůzy. Sandy teď musí bojovat za záchranu rodiny, kterou miluje, i když ji děsivé tajemství hrozí stáhnout do temnoty.

Můj názor: Jednou jsem se tak procházela po obchodním centru na Černém Mostě, a jako vždy mě moje nohy zavedly do knihkupectví. Automaticky jsem zamířila k oddělení detektivek a thrillerů, když jsem si na stolku s knižními novinkami všimla této knížky. Zaujala mě na první pohled, jak záhádnou obálkou, tak tím, co jsem se dočetla v anotaci. Jelikož jsem knižní maniak a pokaždé když jsem v knihkupectví musím odejít s nějakou knížkou, jsem se po chvíli přistihla, že stojím u pokladny a vytahuju peníze. Vítej do knihovničky!

Když jsem knížku začala, musím se přiznat, že jsem se trochu zdráhala. Ale nesouviselo to s obsahem knížky, spíš s tím, že jsem neměla na čtení úplně náladu. Ale pořád jsem pokračovala a tak moc jsem se do příběhu ponořila, že jsem pak nevěděla kdy přestat.

Knížka je přesně podle mého gusta, je plná napětí a zvratů. Celý příběh se odehrává během jednoho večera a na jednom místě, ale přesto je vyprávění stále poutavé a napínavé.

V knížce je několik kapitol, které se zabývají minulostí, zejména se jedná o vztah Nicka a jeho matky Barbary. Tyto kapitoly jsou zajímavé zejména z psychologického hlediska, ale jejich obsah ke konci nezbytně doplňuje všechny souvislosti.

Děj postupně graduje a rozzuzlení je překvapující i šokující. Během čtení se čtenář setkává s několika narážkami na oné rozuzlení, a při té poslední už vlastně tušíte oč půjde, ale pořád tomu tak nějak nemůžete uvěřit. Hlavní postavy jsou podle mě sympatické, ze začátku tedy až na patnáctiletou dceru Ivy, která je jako většina puberťáků drzá apod, ale její postava se vyvíjí postupně s dějem.

Za mě tedy knížku hodnotím opět na nejvyšší hodnocení, po delší době zase výborné čtení, které vás nenechá v klidu.

/5

Signatura Sophie Turner

15. června 2016 v 14:32 | Domčí |  Signatury

Layout na přání - frisbeedogs

10. června 2016 v 11:55 | Domčí |  Objednané layouty
Tak když tu není pomalu žádná grafika, tak přináším alespoň layout na přání opět pro Denise, které dělám layouty pravidelně :) Layout se mi líbí, pokaždé se snažím, aby byl nějak odlišný od těch předchozích a snad se mi to povedlo :)

Už ho můžete vidět nastavený na blogu FRISBEEDOGS.BLOG.CZ.Kdo byli rodiče Tutanchamona - 3.díl

7. června 2016 v 12:49 | Domčí |  Faraoni a královny

Autorem článku je Pavel Flegr, provozovatel webu www.stavekyegypt.net.
Analýza DNA pomohla v identifikaci mumie Teje, která byla objevena v jedné z vedlejších komor hrobky KV 35 Amenhotepa II., která sloužila jako úkryt mumií. Díky analýze DNA bylo možné určit, že původně "starší žena" je skutčně Teje, stejně jako analýza DNA můžeme říci, zda v hrobce KV 55 je nebo není pohřeben Achnaton. Byl tedy Amenhotep IV. (Achnaton) skutečně otcem Tutanchamona?

Více v celém článku.

Kdo byli rodiče Tutanchamona - 2.díl

5. června 2016 v 10:49 | Domčí |  Faraoni a královny

Autorem článku je Pavel Flegr, provozovatel webu www.stavekyegypt.net.

Aby bylo možné určit, zda byl v hrobce KV 55 skutečně pochován Achnaton, byla provedena analýza DNA mumie. Někteří egyptologové se domnívali, že by v hrobce KV 55 mohl být pochován faraon Smenchkare. Také Smenchkare (možná syn Amenhotepa III. a jeho nejstarší dcery Sitamon) byl považován za možného otce Tutanchamona. Rusé vlasy Teje, které zde byly nalezeny sice dávaly tušit, že se jedná o někoho z její rodiny, ale nedávají jistotu, že jde o Achnatona.


Bylo několik důkazů, které hovořily pro Anchnatona, stejně jako několik důkazů, které hovořily pro Smenchkarea. Rozbory mumie z hrobky KV 55 týmem forézních specialistů vedly k závěru, že se jedná o muže maximálně kolem 25 let, což bylo příliš málo na Achnatona, který zemřel zhruba ve 40ti letech. To byl tedy důkaz, který hovořil pro Smenchkarea. Na druhé straně v hrobce byly objeveny na rakvi kartuše s epitety, které používal pouze Achnaton - to tedy byl důkaz hovořící pro Achnatona. Rozhodnutí měla přinást analýza DNA.


V hrobce KV 55 je pohřben Achnaton
Jak je vidět na obrázku, analýza DNA jasně prokázala, že se jedná o syna Amenhotepa III. a Teje. A protože jediný syn Amenhotepa III. a Teje, který vládl Egyptu jako faraon byl Achnaton, nemůže být pochyb o tom, že v hrobce KV 55 je mumie právě tohoto faraona - Achnatona. Navíc nové CT snímkování prokázalo degenerativní změny na páteři mumie související s věkem kolem 40ti let - to je další důkaz toho, že se jedná o Achnatona. Víme tedy, kdo je v hrobce KV 55 pohřben, ale zatím stále ještě nevíme nic nového o tom, kdo byli rodiče Tutanchamona.


Ptáte se jak je to možné? Jednoduše proto, že se předpokládá, že otcem Tutanchamona byl Achnaton. Pokud by byl tento předpoklad správný, musela by analýza DNA mumie Tutanchamona obsahovat stejné genetické znaky, jaké nacházíme u Achnatona. Příbuzní muži mají stejný vzorec chromozomu Y, který se dědí přímo z otce na syna. Potvrdí tedy analýza DNA Achnatona a Tutanchamona, že se jedná o otce se synem?

zdroj: www.starovekyegypt.net

Kdo byli rodiče Tutanchamona - 1.díl

3. června 2016 v 11:12 | Domčí |  Faraoni a královny

Autorem článku je Pavel Flegr, provozovatel webu www.stavekyegypt.net.
Kdo byl vlastně Tutanchamon? Kdo byli jeho rodiče? Byl synem Amenhotepa IV. (Achnatona) a Nefertiti, nebo Amenhotepa IV. (Achnatona) a jiné jeho manželky (snad jménem Kija) a nebo dokonce byli jeho rodiči Amenhotep III. a Teje? Dlouho nebylo známo, kdo byli rodiče tohoto faraona, který zemřel příliš mlád na to, aby se výraznějším způsobem zapsal do historie starověkého Egypta.

Egyptologům a odborníkům na genetiku se podařilo záhadu rodičovství rozluštit a tak dnes víme bezpečně, kdo byl otcem faraona Tutanchamona. Víme také, kde hledat jeho matku, ale její jméno je zatím zahaleno tajemstvím. Ale nepředbíhejme.

Tutanchamon - počátky u Juji a Cuji
Pokud budeme pátrat po rodičích faraona Tutanchamona, pak nejčastěji se jako otec uvádí Achnaton. Ale byl to skutečně on? A kdo byla jeho matka? Bezpečně víme, že matkou faraona Tutanchamona nemohla být Nefertiti, protože (jak uvádí dobové záznamy) měla s Achnatonem 6 dcer. Proto bylo nutno jít proti proudu času a využít analýzy DNA několika mumií, aby bylo možné s určitostí určit rodiče Tutanchamona.

Pokud vycházíme z předpokladu, že Achnaton byl otec Tutanchamona, a vezmeme-li v úvahu to, že Achnaton byl synem Amenhotepa III. a Teje, dostáváme se tak až k rodičům Teje, kterými byli Juja a Cuja. Z jejich mumií (byli pohřbeni v hrobce KV 46) byla provedena analýza DNA. Aby bylo možné tedy přesně určit rodiče Tutanchamona, bylo potřeba mít:
  • mumie Juji a Cuji
  • mumii Amenhotepa III. (byla nalezena v hrobce KV 35 Amenhotepa II.)
  • mumii Teje (manželky Amenhotepa III.)
Pátrání po mumii Teje
V jedné z vedlejších komor v hrobce KV 35 byly ale objeveny mumie dvou žen, které se označovaly jako mumie starší žena a mumie mladší žena. Protože obě mumie měly pokrčenou levou ruku v lokti směřující k hrudníku (srdci), byl to důkaz toho, že se jedná o ženu faraona, protože takto byly pohřbívány pouze manželky faraonů. Ale o kterou manželku jde?

Pod hlavou mumie starší ženy byl nalezen pramen rusých vlasů, které se nápadně podobaly pramenu vlasů, který byl nalezen v hrobce KV 62 faraona Tutanchamona a také v hrobce KV 55, která je připisována Achnatonovi. Zda v ní ale je skutečně pohřben Achnaton nebylo nikdy prokázáno. Proto se provedla analýza DNA Juji a Cuji a mumie označené jako "starší žena" z vedlejší komory hrobky KV 35.

Více v celém článku.


Výsledky skenování hrobky Tutanchamona budí vášně

1. června 2016 v 10:19 | Domčí |  Novinky

Za článek opět děkuji serveru www.starovekyegypypt.net.

Po měsících čekání, několika tiskových konferencích a velkých očekáváních obdrželi stoupenci hledání 2 dalších komor v Tutanchamonově hrobce informaci, kterou zřejmě nechtěli vědět. Vypadá to, že se vše zastavilo a pokračování je v nedohlednu.

Tisková konference pořádaná egyptským ministrem pro památky Mamdouhem el-Damaty 28.11.2015 v Luxoru odhalila výsledky třídenní operace skenování prostoru za zdmi Tutanchamonovy pohřební komory. Oficiální vyšetřování bylo navrženo pro otestování teorie archeologa Nicholase Reevese, že Tutanchamonova hrobka obsahuje 2 skryté komory a že jedna z nich je konečným místem odpočinku královny Nefertiti. Podle ministra ukázaly skeny, že "s 90% pravděpodobností něco za zdmi je".

Bude mít Nicholas Reeves smůlu?
Nový ministr pro památky Khaled El-Enany je nyní přesvědčený, že budoucí práce uvnitř hrobky budou možné po další debatě a dodatečném neinvazivním výzkumu. V průběhu konference v Káhiře věnované králi Tutanchamonovi a jeho slavné zlaté masce, řekl v oficiálním komentáři, že ministerstvo není proti žádnému vědeckému projektu a vědecké snahy nakonec odhalí pravdu. Skeny budou pokračovat, ale v žádném případě nebude proveden fyzický průzkum, dokud nebude na 100% jasné, že další komory existují.

Tato situace je poněkud překvapující, protože se zdá, že egyptský ministr turismu Hisham Zaazou v průběhu své návštěvy Španělska udělal chybu, když se prořekl, že zkoumaná skrytá komora v Tutanchamonově hrobce je "plná pokladů". Skeny z listopadu také napovídají, že za zdmi se nacházejí kovové a organické látky.

Vše se však zkomplikovalo v březnu, kdy druhý tým radarových techniků organizovaných National Geographic "provedl následný sken, aby zjistil, zda lze zopakovat Watanabeho výsledky. Nepodařilo se jim však objevit stejné prvky."

Více o Nicholasu Reevesovi a jeho teorii v celém článku.