Červenec 2016

Blend Zendaya

30. července 2016 v 10:09 | Domčí |  Blendy

Záložky do knihy

29. července 2016 v 9:44 | Domčí |  Ostatní grafika
Zkusila jsem vytvořit dvě takové jednoduché záložky do knížky :)

x

Blend Natalie Dormer

28. července 2016 v 9:11 | Domčí |  Blendy

Signatura Selena Gomez

26. července 2016 v 10:09 | Domčí |  Signatury

Recenze Jeffery Deaver: Sběratel kostí, 1. případ Lincolna Rhyma

25. července 2016 v 8:00 | Domčí |  Knižní recenze
Autor: Svoji první knihu Jeffery napsal když mu bylo jedenáct a od té doby psát nepřestal. Zkoušel uspět s country písničkami, básněmi, až se dostal k thrillerům - nicméně i v předešlých odvětvích sklidil řadu ocenění.Do dnešního dne je autorem devatenácti románů, čtyřikrát byl nominován na Edgarovu cenu, na Anthonyho cenu a tříkrát obdržel Čtenářskou cenu Elleryho Queena za nejlepší krátkou povídku roku.Filmového ztvárnění se dočkal Sběratel kostí (hlavní role Denzel Washington jako Lincoln Rhyme) a Dívčí hrob - zfilmováno pod názvem Dead Silence (Vražedné ticho, hlavní role Kim Coates, James Garner a Marlee Matlin).

Anotace: V západní části New Yorku začal řádit šílený vrah, který své zohavené oběti pohřbívá typicky morbidním způsobem. Záměrně za sebou nechává drobné stopy, které dokáže rozluštit jedině zkušený kriminalista. Ten však leží trvale na lůžku, paralyzován od krku až po prsty na nohách. Z tohoto důvodu se spojí s mladou ambiciózní policistkou Amélií, která se vlastně stává rukama a nohama svého ochrnutého kolegy.
Ochráncům zákona se pomalu daří utahovat smyčku okolo krku neznámého pachatele. Sběratel kostí, jak mu začnou říkat, má však své vlastní plány a postupně se mu daří zbavit se smrtícího sevření a přehodit ho na své pronásledovatele. Počet zohavených obětí mezitím stále vzrůstá…

Můj názor: Jeffery Deaver je můj neoblíbenější spisovatel a vlastním od něj zhruba 12 knih, z nichž jedenáct je součástí série Lincoln Rhyme. Dnes vám přináším recenzi na první knihu z této série :)

Tuto knihu jsem četla jednou už asi před 7 lety. a pak jsem Jefferyho knihy odložila, protože mi do série chybělo ještě několik knih a nechtěla jsem sérii číst dokud nebudu mít všechny díly. Podařilo se mi sérii doplnit a tak jsem se hned pustila do prvního dílu. Mimochodem tento díl byl také zfilmován, rovněz pod názvem Sběratel kostí v hlavní roli s Denzelem Washingtonem a Angelinou Jolie - film určitě doporučuji, i když se od knihy rapidně liší :)


Ze začátku jsem se bála, jestli mě první díl bude ještě bavit, protože film jsem viděla několikrát, a častokrát jsem už věděla co se stane, ale popravdě ve filmu je jen málo z knihy, a i nějaké detaily jsou jiné, a celé je to takové zrychlené. Kniha byla hodně napínavá, plná hádanek a pokud máte rádi detektivky tak určitě doporučuji.

Děj máte popsaný v anotaci.
Kniha se čte velmi dobře, já jsem si zamilovala hlavní postavy, i když postava Lincolna Rhyma je ze začátku vykreslována jako postava mrzutého, ironického, protivného, bývalého detektiva, kterému jde pouze o sebevraždu, tak jeho postava se vyvíjí a čím více je ponořený do případu, tak tím více se musí mít pachatel na pozoru. Moc se mi také líbí vývoj vztahu mezi Rhymem a Amélií. Amélie ze začátku Rhyma nesnáší, ale z jeho strany jsou vidět sympatie hned od první chvíle.

Kniha se podle mě vyvíjí podle přesně daného schématu a to: místo činu - ohledání místa činu Amélií Saschovou - vodítka, která vedou na nové místo činu - Lincoln přijde pomocí vodítek na nové místo činu a tak dokola. Mě ale tento systém přijde zajímavý a čtivý.

Pěkné také je, jak se vyvíjí Améliin cit na důkazy. Ze začátku jí musí Rhyme hodně navigovat, co má hledat a na co se má zaměřit, jak posbírat všechny důkazy, jak odlišit stopy a podobně, ale čím více míst činu Amélie prohledává, tím více se z ní stává opravdová detektivka.


Také se mi líbí, že Deaver nezahlcuje čtenáře nepotřebnými informacemi, ale vysvětlí vše důležité. Místa činu jsou popsána dokonale a čtenář si může udělat skvělý obrázek.

Hned se vrhám na druhý díl ze série, který nese název Tanečník. Knihu jsem také četla, ale zato si vůbec nepamatuju co mě čeká, ale už teď jsem napnutá a natěšená :) Určitě se v nejbližší době těšte na další recenzi.

Moje hodnocení: /5

Past layout - Neferiti & Tutanchamon

24. července 2016 v 22:15 | Domčí |  Past layouts
Téměř po půl roce vám přináším nový layout. O nový layout se snažím možná už od dubna, ale nikdy to nebylo ono a tak jsem pořád jen mazala a předělávala. Dnes jsem si ale řekla, že layout vytvořím, protože ten předešlý už tu byl hrozně dlouho.

Layout se mi moc líbí, je více takový letní :) Zítra ještě dodělám nějaké nápisy do menu a do článků a bude to kompletní :)
Doufám, že se vám layout bude líbit a budu ráda, když mi svůj názor napíšete do komentářů :)


Chufuovy papyry na výstavě Egyptského muzea v Tahríru

24. července 2016 v 17:52 | Domčí |  Novinky
Autorem článku je Pavel Flegr, provozovatel webu www.stavekyegypt.net.
Od 14. července jsou na dvou výstavách v Egyptském muzeu v Tahríru ukázány papyry faraona Chufua a také repliky a knihy poskytnuté Ministerstvem pro památky. Papyry faraona Chufua byly objeveny v roce 2013 francouzsko-egyptskou misí vedenou francouzským egyptologem Pierrem Talletem a egyptským egyptologem Sayedem Mahfouzem. Výstava ukazuje každodenní život dělníků v tomto přístavu za vlády krále 4. dynastie Chufua.

Papyry faraona Chufua také ukazují, že dělníci z Wádí el-Jarfu spolupracovali na stavbě Velké pyramidy v Gíze, což naznačuje vysoce efektivní systém řízení za Chufuovy vlády.

Chufuovy papyry - nejstarší ukázky egyptského písma
Ministr pro památky Khaled El-Enany říká, že tyto papyry faraona Chufua jsou nejstaršími známými ukázkami egyptského písma. Jsou starší než papyry z El-Gebeleinu, které se datují na konec 4. dynastie a než papyry z Abúsíru, které se datují na konec 5. dynastie.

Vedoucí oddělení veděckých publikací na ministerstvu - Hussein Abdel-Bassir řekl, že jeden z papyrů, vztahující se ke střednímu úředníkovi Mererovi, který sloužil v týmu námořníků, je jedním z nejdůležitějších Chufuových papyrů. Na papyru je každodenní zpráva o práci posádky převážející vápencové kvádry z dolů v Turahu na východní břeh Nilu k Chufuově pyramidě na plošině v Gíze po Nilu a jeho kanálech.

Kurátorka muzea Sabah Abdel-Razek řekla, že většina papyrů faraona Chufua jsou evidenční dokumenty, které naznačují, že Chufu byl u moci 26 let. Tato informace je však v rozporu s dřívějšími odhady doby, po kterou byl faraónem. V průběhu výstavy papyrů v Egyptském muzeu bude v zadních prostorách muzea probíhat vůbec první výstava replik a knih vydaných ministerstvem.

Výkonný ředitel Oddělení výroby archeologických replik na ministerstvu - Amr El-Tibi vysvětluje, že během 15 výstavních dnů zde budou sochaři vyrábět hliněné a měděné repliky, aby ukázali návštěvníkům, jak staří Egypťané vyráběli svou keramiku.

Ministerstvo nabídne slevu 20% na všechny repliky, slevu 75% na všechny knihy vydané před rokem 2011 a slevu 20% na knihy vydané po roce 2011.Ikonky na přání - kaori

24. července 2016 v 16:02 | Domčí |  Objednaná grafika
Ikonky na přání pro www.kaori-snilek.blog.cz

x


Zabraňoval Kleopatřin oční make-up infekcím?

8. července 2016 v 10:44 | Domčí |  Mumifikace, lékařství, magie

Autorem článku je Pavel Flegr, provozovatel webu www.stavekyegypt.net.
Kleopatra a příslušníci její dynastie si byli velmi dobře vědomi dvou věcí ohledně umělecky ztvárněného, svůdného kouřově-černého očního make-upu. Nové vědecké studie z Francie přinášejí poznatky o tom, že silně nalíčené oční linky starověkých Egypťanů byly hodny více než jen obdivu kvůli atraktivitě a svůdnému pohledu - chránily totiž před očními infekcemi.

Artefakty a dokumenty ze starého Egypta dokazují, že všichni příslušníci královské dynastie, muž i ženy, se líčili silnými černými či zelenými očními linkami. "Lidé se líčili denně", říká spoluautorka studie Christian Amatore z Univerzity Pierre et Marie Curie v Paříži.

Oční make-up jako ochrana před infekcí?
Podle starověkých egyptských manuskriptů byl oční make-up oblíben kvůli své magické roli, podle které bohové Horus a Re ochraňovali před různými nemocemi. Bakteriální oční infekce jako např. zánět spojivek byly rozšířeným problémem v tropických nilských mokřinách, trpěl jimi téměř každý. Předchozí chemické analýzy zbytků prášku z obsahu starověkých nádobek izolovaly čtyři základní látky na olověné bázi. Mohlo by se zdát, že make-up je škodlivý, když je tvořen toxickými látkami pro člověka.

Výroba make-upu však vyžadovala tvrdou práci. Ovšem nová studie zjistila, že nízké dávky soli olova v make-upu by mohly mít užitečné vlastnosti: když soli přišly do kontaktu s kůží, zapříčinily, že tělo produkovalo oxid dusnatý. Tato chemikálie je známa tím, že stimuluje imunitní systém a pomáhá v boji proti původcům bakteriálních nákaz. Podle studie, na základě obsaženého množství ve směsi, mohl obýt množství oxidu dusnatého až 240%.

"Dvě z těchto chemikálií nebylo možné získat přírodně, musely být vyrobeny a výroba zabrala 30 dní tvrdé práce", říká Amatore. "Podle mého názoru si byli staří Egypťané dobře vědomi, že tyto směsi přinášejí dobré zdraví a byly vyráběny za tímto účelem".Výsledky studie byly zveřejněny detailně 15.1.2010 v časopisu "Analytical chemistry".


Blend Emma Roberts

6. července 2016 v 9:17 | Domčí |  Blendy

Signatura Kit Harrington

5. července 2016 v 10:04 | Domčí |  Signatury

Editorials Demi Lovato

4. července 2016 v 12:09 | Domčí |  Article pictures
xx

Signatura Norman Reedus

3. července 2016 v 8:49 | Domčí |  Signatury

Blend Keira Knightley

2. července 2016 v 10:18 | Domčí |  Blendy
Krásnou sobotu všem - pro mě krásnou pracovní sobotu,
prošla jsem komentáře, kde jste mi psali o grafiku a něco málo jsem vytvořila.

Určitě pište dál, co a s kým tu rádi uvidíte. Tvoří se hned líp, když mtáe námět :)

Vzkaz pro sakay: Omlouvám se, ještě jsem se nedostala na poštu, byla jsem teď pořád v práci, po víkendu tam zajdu :)

Signatura Nick Jonas

1. července 2016 v 9:19 | Domčí |  Signatury