Srpen 2016

Signatura Ashley Greene

23. srpna 2016 v 14:14 | Domčí |  Signatury


Blend Zayn Malik

22. srpna 2016 v 10:19 | Domčí |  Blendy

Avatary Charlie Hunnam

21. srpna 2016 v 18:05 | Domčí |  Avatary
xxx

Signatura Selena Gomez

20. srpna 2016 v 12:44 | Domčí |  Signatury

Blend Kristen Stewart

19. srpna 2016 v 9:14 | Domčí |  Blendy

Recenze Jeffery Deaver: Prázdné křeslo, 3. případ Lincolna Rhyma

18. srpna 2016 v 10:11 | Domčí |  Knižní recenze
Autor: Svoji první knihu Jeffery napsal když mu bylo jedenáct a od té doby psát nepřestal. Zkoušel uspět s country písničkami, básněmi, až se dostal k thrillerům - nicméně i v předešlých odvětvích sklidil řadu ocenění.Do dnešního dne je autorem devatenácti románů, čtyřikrát byl nominován na Edgarovu cenu, na Anthonyho cenu a tříkrát obdržel Čtenářskou cenu Elleryho Queena za nejlepší krátkou povídku roku.Filmového ztvárnění se dočkal Sběratel kostí (hlavní role Denzel Washington jako Lincoln Rhyme) a Dívčí hrob - zfilmováno pod názvem Dead Silence (Vražedné ticho, hlavní role Kim Coates, James Garner a Marlee Matlin).

Anotace: Věhlasný kriminalista Lincoln Rhyme přijíždí se svou spolupracovnicí Amélií Sachsovou do Severní Karolíny, aby se zde podrobil operaci, která by mu mohla navrátit hybnost. Krátce po příjezdu se na Rhyma obrátí šerif nedalekého městečka a prosí jej o pomoc při řešení zapeklitého případu. Proti němu však tentokráte nestojí profesionální zabiják, ale nevyzpytatelný šestnáctiletý chlapec, vysmívaný pro svůj vzhled a chorobnou posedlost hmyzem. Nejzdatnějším Rhymovým soupeřem se ovšem nakonec nestává "Hmyzoun", nýbrž protivník z nejsilnějších: Amélie Sachsová. Ta se totiž pouští do velmi riskantního pátrání na vlastní pěst, při kterém postupně vycházejí najevo nové okolnosti. Oba hlavní hrdinové tak nyní stojí proti sobě. Avšak zvítězit může pouze jeden.

Můj názor: Když jsem přečetla Sběratele kostí, myslela jsem si, že už nic lepšího být nemůže. Ale po přečtení třetího dílu musím říct, že jsem se zmílila.

Prázdné křeslo se mi dostalo okamžitě pod kůži hlavně proto, že ústřední postavou je šestnáctiletý chlapec Garett. Nevím proč, ale přišlo mi to jako vítaná změna od prvních dvou dílů, kdy pachatelé byli dospělí. Příběh chlapce, který přišel o rodinu a nějaký čas pendloval mezi dětskými domovi, jehož jedinou zálibou je hmyz, a jeho cílem je ochránit svou kámarádku Mary Beth, byl pro mě i celkem emotivní, ale tak trochu rozporuplně emotivní. Deaver totiž čtenáře od začátku knihy navádí směrem, který ukazuje, že mladý ale mazaný chlapec je vinen hned z několika vražd a únosů. A zpočátku musím říct, že není důvod k pohybnostem, protože všechny fyzické důkazy opravdu prokazují chlapcovu vinu.

Pouze jediná osoba je přesvědčená Garettovou nevinou, a to Amélie Sachsová - kriminalistka a životní partnerka Lincolna Rhyma. Amélie se tak od jisté chvíle stává zločincem na útěku a musí udělat vše pro to, aby zůstala mimo Rhymův dohled a také mimo hledáček rozhněvaných karolínských policistů a kolegů. Rhyme tak má 24 hodin na to, aby Saschovou a Garreta našel a přemluvil je ke kapitulaci - ovšem jeho hlavním úkolem, který byl pro něj ze všeho nejdůležitější, bylo dostat Saschovou hodně daleko od nevyzpytatelného a nebezpečného Garetta Hanlona zpět do bezpečí, zpět k němu. Ale je Garett opravdu ten, kterého bychom se měli všichni obávat?

Jak ale můžete předpokládat, takhle jednoduché to u Deavera určitě nebude. V knize je zvratů a lstí víc než dost. Když přišel takový ten první převrat, zase jsem prostě jen otevřela pusu a řekla si: "To snad ne". Jenže když jsem četla dál přišel další zvrat, ještě víc nepochopitelný a pak si vlastně řeknete, že Deaver musí být osoba opravdu geniální, protože vymyslet takovou změť událostí a otoček v ději jen tak někdo nedokáže. No a pak přijde další obrat a další a to už jsem jen kulila oči nad tím brutálně vymyšleným rozuzlením.

Moc se mi také líbilo, že se tenhle díl odchýlil i od Deaverovského vzorce. Bylo to prostě něco jiného, a z pasáží s hmyzem mi opravdu běhal mráz po zádech. Ale musím říct, že jsem se od hmyzouna Garetta dověděla i nějaké zajímavé informace o hmyzu :D

Co mě ale celkem mrzí je, že Rhymova operace se nakonec vzhledem k určitým okolnostem, které nebudu vyzrazovat, nakonec nemohla dokončit a v podstatě ani začít. Trohu jsem doufala, že operace mu přinese alespoň malé zlepšení, například používat celou jednu ruku, aby mohl Amélii alespoň chytit za ruku. Ale na to si asi budeme muset počkat do dalších dílů :)

Deaver je prostě autor, u kterého se nemůžete nudit.

Moje hodnocení: /5

Recenze: Jeffery Deaver: Tanečník, 2. případ Lincolna Rhyma

15. srpna 2016 v 19:22 | Domčí |  Knižní recenze
Autor: Svoji první knihu Jeffery napsal když mu bylo jedenáct a od té doby psát nepřestal. Zkoušel uspět s country písničkami, básněmi, až se dostal k thrillerům - nicméně i v předešlých odvětvích sklidil řadu ocenění.Do dnešního dne je autorem devatenácti románů, čtyřikrát byl nominován na Edgarovu cenu, na Anthonyho cenu a tříkrát obdržel Čtenářskou cenu Elleryho Queena za nejlepší krátkou povídku roku.Filmového ztvárnění se dočkal Sběratel kostí (hlavní role Denzel Washington jako Lincoln Rhyme) a Dívčí hrob - zfilmováno pod názvem Dead Silence (Vražedné ticho, hlavní role Kim Coates, James Garner a Marlee Matlin).

Anotace: Geniální kriminalista Lincoln Rhyme a mladá policistka Amélie Sachsová, kteří se čtenářům poprvé představili v bestselleru Sběratel kostí, řeší další zapeklitý případ: během pětačtyřiceti hodin musejí vypátrat profesionálního vraha, přezdívaného Tanečník. Tanečník má v této lhůtě zlikvidovat tři nepohodlné svědky v případu vlivného obchodníka se zbraněmi a již od prvního okamžiku nenechává nikoho na pochybách, že si důvtipem a inteligencí nezadá s Rhymem. Mezi oběma muži se na dálku rozpoutá nelítostná psychologická válka, plná zvratů a úskoků, která se neobejde bez těžkých ztrát na životech. Nervy drásající příběh dává nahlédnout do zákulisí americké policejní praxe a zároveň je brilantní sondou do duševního světa chladnokrevného zabijáka.

Můj názor: Další skvěle promyšlený příběh kriminalistů Lincolna Rhyma a Amélie Sachsové s geniálním rozuzlením. Určitě to nebylo tak temné jako první díl Sběratel kostí, ale téměř stejně tak kvalitní.

V tomto příběhu se nestřetáváme pouze s jedním géniem, nýbrž se dvěma. Lincoln Rhyme svádí boj se svým dávným nepřítelem, téměř stejně geniálním zabijákem zvaným Tanečník. Hned ze začátku je jasné, že tanečník je Rhymovým rovnocenným soupeřem, a že jeho odhalení nebude vůbec snadné.

Opět nápinavé čtení plné zvratů. Pro mě měla kniha trochu pomalejší rozjezd a musím říct, že mě tolik nepohltila jako Sběratel kostí. Nebylo to ani tak příběhem - ten byl, jak u je u Deavera zvykem, promyšlený do nejmenších detailů - ale spíše častými popisnými pasážemi techniky týkající se letadel. Ale chápu, že tyto pasáže v příběhu být prostě musely, protože bez nich bychom se zase mohli na polovinu věcí ptát otázkou: "A co že to je?". Ovšem musím přiznat, že jsem pasážím kolikrát ani nerozumněla, nebo jsem jim nevěnovala dostatečnou pozornost.

Co mě opravdu hodně bavilo, a doufám, že v dalších dílech dále bavit bude, je stále se rozvíjející vztah mezi Rhymem a Amélií. Je to příklad takové té opětované lásky, která ovšem nemůže být naplněna. Ale já doufám, že naplněna bude! :D

Styl a vzorec je zachován jako v první knize, ale přesto nás Deaver překvapuje spoustou zvratů a lstí. Líbí se mi, že v tomto díle činí chyby i policie, což dává příběhu realistický podtext. Deaverovi se podařilo mě dokonale zmást s totožností pachatele, přestože jsem si do jisté chvíle myslela, že jsem o viníkovi neomylně přesvědčena. Tím spíš, jsem po přečtení konce zírala s otevřenou pusou a ještě dlouhou chvíli se vzpamatovávala.

Knize bohužel nemůžu dát nejvyšší hodnocení, protože Sběratele kostí Tamečník nepředběhl.

Ps: Knihu jsem dočetla už zhruba před dvěma týdny, ale pořád jsem neměla čas k tomu, recenzi napsat. V tuto chvíli jsem skoro na konci dalšího dílu s názvem Prázdné křeslo, takže tu v nejbližší době uvidíte další recenzi :)

Moje hodnocení: /5

Moje hodnocení:

Lidmi i bohy zapomenutá Síwa

10. srpna 2016 v 12:47 | Domčí |  Novinky
Autorem článku je Pavel Flegr, provozovatel webu www.stavekyegypt.net.

LIDMI I BOHY ZAPOMENUTÁ SÍWA

Síwa leží na okraji Velkého písečného moře a ačkoliv k ní podle mapy můžete dorazit několika cestami, jediná opravdu sjízdná vede přímo od Středozemního moře.

V 1. tisíciletí př.n.l. byla v Síwě postavena jedna z nejvýznamnějších svatyní starověkého světa, věštírna a chrám boha Amona. Amon zde byl uctíván v podobě Omfalu, dodnes nevysvětleného předmětu. Omfalos byl snad oválný, ozdobený sytě zeleným smaragdem. Zde, na jednom z nejodlehlejších míst světa, byla postavena věštírna a kněží v ní dosáhli takové autority, že byli srovnáváni s mnohem lépe přístupnějšími věštírnami v Persii, Lybii, ale hlavně s respektovanými Delfami.

Archeolog Klaus Kuhlmann z Německého archeologického institutu přišel s jedním z možných vysvětlení: sám se vždy divil tomu, proč v tak malém "hnízdě", kde ve starověku žilo maximálně 6 000 obyvatel, bylo postaveno tolik chrámů. Klaus Kuhlmann se domnívá, že obyvatelé Síwy, místní správa a guvernér byli profesionálními pašeráky, kteří za zády faraonů organizovali "obchod" z centrální Afriky. Obchodně zdatní Řekové již v VIII. století př. Kr. založili 300 km odtud město Kyréné, aby získali přístup k bohatství centrální Afriky. Sami ale nebyli schopni překonat Velké písečné moře. Faraonský stát si na dovážené zboží přirážel třisetprocentní clo, a proto přišli na tento geniální nápad. Se souhlasem místních zástupců státu zorganizovali nelegální cestu přes Síwu napříč pouští ke Středozemnímu moři, případně až do Kyréné. Za tuto službu Řekové v Síwě stavěli chrámy.

Signatury Demi Lovato

9. srpna 2016 v 10:14 | Domčí |  Signatury10 Secrets of Ancient Egypt

5. srpna 2016 v 11:48 | Domčí |  Videa
Tak jsem tak přemýšlela, jaký další článek o Egyptě bych vám měla představit a tak jsem zabrouzdala na youtube s cílem najít nějaký zajímavý dokument a čirou náhodou jsem narazila tohle video. Video se jmenuje 10 tajemství Starověkého Egypta. Video je v angličtině, a jsou k němu přiložený anglické titulky, takže to porozumění je o něco snadší :)

Když jsem tohle video viděla, řekla jsem si, že by mohlo být zajímavé a taky bylo. Video zveřejnil kanál Allti
me10s, který jsem teda viděla poprvé, ale musím říct, že na tomto kanálu jsou videa opravdu zajímavá. Pánové, kteří zde videa zveřejňují, se tedy zaměřují především na "desatera", ať už je to desatero faktů, tajemství apod. Já se určitě podívám i na další jejich videa, jako například video s názvem 10 serial killers that will give you a nightmares mě celkem zajímá :D

Možná ne všemu ve videu budete rozumět, i já nějaký slovům nerozumněla, protože na začátku jsou třeba nějaké odborné výrazy apod, ale i bez toho se dá vyvodit, co tím pánové mysleli.

Teď už si užijte video a určitě mi napište do komentářů, jestli vás nějaké tajemství překvapilo, nebo zaujalo :)
Mně osobně přišlo hodně zajímavé číslo 2 - Biblical Plagues, nebo číslo 4 - Sunken cities a také číslo 5 - The Female Pharaoh.


Signatura Angelina Jolie

4. srpna 2016 v 11:22 | Domčí |  Signatury


Blend Kylie Jenner

2. srpna 2016 v 10:04 | Domčí |  Blendy

Signatury Anne Hathaway

1. srpna 2016 v 10:17 | Domčí |  Signatury