Filmy, o kterých jste nevěděli, že mají knižní předlohu

19. března 2017 v 18:48 | Domčí |  Ostatní knižní články
Nedávno jsem přemýšlela, o jaký článek bych se s vámi mohla zas podělit. A v tom mě napadlo, podívat se na zoubek několika legendárním filmům, které jsou natočené podle knížek. Doufám, že vás článek bude bavit a budu ráda, když mi napíšete nějaké další filmy, které mají knižní předlohy, a o kterých moc lidí neví :)

1. Jurský park
Pravděpodobně všichni z vás viděli či alespoň slyšeli o filmu Jurský park. Ale málokdo už ví, že byl natočen podle knižní předlohy. Knihu má na svědomí americký spisovatel Michael Crichton. Kniha byla vydaná v roce 1990 a hned 3 roky na to, pod režií Stevena Spielberga vyšel stejnojmenný film. Samozřejmě i druhý díl, který nese název Ztracený svět se dočkal svého filmového zpracování, dokonce ve stejném roce jako vyšla kniha.


2. Planeta opic
Stejně jako Jurský park je Planeta opic jedním z průlomových filmů všech dob. Dostala se do podvědomí milionům diváků po celém světě. Ovšem přiznejte si, věděli jste, že je natočená opět podle knižní předlohy? Knihu napsal v roce 1963 francouzský spisovatel Pierre Boulle. O pět let později se na filmových plátnech objevil stejnojmenný snímek z díla amerického režiséra Franklina J. Schaffnera.


3. Čelisti
I když patříte mezi příslušníky mladších generací, určitě znáte film Čelisti. Možná vám rodiče zakazovali se na něj jako malí dívat - alespoň mně jo. Ale věděli jste, že Čelisti nezvnikly jako výplod fantazie filmových tvůrců, ale díky americkému reportérovi Peteru Benchleymu? Ten v roce 1974 vydal svůj první román Čelisti, po němž následovala řada dalších bestselerrů jako Hlubina, Bestie, Bílý žralok a Ostrov. Tři jeho romány byly zfilmovány. Filmové zpracování Čelistí vyšlo v roce 1975, opět pod režií Stevena Spielberga.


Ale aby nezůstalo jen u samých klasik...

4. Světová válka Z
V roce 2013 se v kinech objevil film Světová válka Z v hlavní roli s Bradem Pittem. Film vypráví o tom, jak se po celém světě rozhostila virová epidemie, která mění lidi v agresivní jedince, kteří napadají ty prozatím zdravé. Jednoduše řečeno, svět ovládají zombíci. Ale pravděpodobně nikdo z nás - ani já - netušil, že se jedna o filmové zpracování knihy z pera amerického autora Maxe Brookse, vydané v roce 2006.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Kačka Kačka | Web | 19. března 2017 v 19:14 | Reagovat

No ... nielenže som nevedela, že majú knižnú predlohu ale ani som z nich skoro nič nevidela :D jedine planétu opíc, ale tie ich ksichty boli také desivé, že by som si to už znovu nepozrela :D

2 Angie. Angie. | Web | 20. března 2017 v 13:51 | Reagovat

Já jsem teda věděla o všech, kromě Čelistí. Nečetla jsem tedy ani jednu, shame on me! :D Ale Jurský park máme dokonce i doma, takže to jsem věděla, že má předlohu a ty ostatní jsem se nějak dozvěděla časem, Planetu opic máme tuším taky v knihovně doma. O tom, že knižní předlohu mají i Čelisti, jsem ale neměla nejmenší tušení :D Já jsem teda ani neviděla ten film, nějak mě to nikdy netáhlo, nemám ráda horory, tím to bude.

3 - monika - - monika - | Web | 20. března 2017 v 16:35 | Reagovat

... z těchto filmů jsem viděla jenom první dva, ale neměla jsem tušení, že jsou natočené podle knih, zas vím něco nového :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.