Červen 2017

Blend 2 socky

28. června 2017 v 19:35 | Domčí |  Blendy

Recenze knih za měsíc květen

1. června 2017 v 10:44 | Domčí |  Knižní recenze
autor: S.J.Bolton
název: Volavka
série: Lacey Flint (2.)

Anotace: Slovutnou univerzitou se plíží smrt. Umírají především dívky a vždy odcházejí ze světa vlastním přičiněním. Když se však začne o celou věc zajímat policie, vyjde najevo, že psychologický profil, pohyb po sociálních sítích a aktivity zemřelých vykazují shodné rysy. Je možné, že je někdo k sebevraždě dohnal?

Dokázat tuto domněnku se zdá zprvu nemožné, a tak se detektiv inspektor Mark Joesbury odhodlá k nebezpečnému kroku: vyšle do Cambridge svou podřízenou Lacey Flintovou. Ta se má vydávat za studentku a v této roli se pokusit o odhalení skutečného pozadí podivných událostí. Podaří se jí vylákat vrahy na světlo, anebo se stane další obětí jejich smrtonosné manipulace?

"U knihy Už mě vidíš mi chvíli trvalo než jsem se začetla, ovšem v tomto případě jsem se do děje dostala hned během několika prvních stránek. Líbilo se mi zasazení příběhu do Cambridgského prostředí i jakým směrem se celý příběh vyvíjel. Sebevraždy studentek, které vyhledávaly až poněkud zvrácené způsoby odchodu. A i přesto, že nemám ráda lásku a romantiku v knihách, tady jsem pořád doufala kdy se ti dva - Lacey a Mark - dají konečně dohromady a přiznají co k sobě cítí. Kdo nakonec stojí za všemi záhadnými sebevraždami jsem netušila ani v nejmenším a tím spíš jsem byla překvapená, když se mezi hlavními aktéry objevila i postava, o které jsme v podstatě vůbec nic nevěděli a v příběhu nám naoko hrála spíše vedlejší roli. Opět poněkud otevřené zakončení příběhu vyžaduje okamžité přečtení dalšího dílu!"

Hodnocení


autor: Lars Kepler
série: Detektiv Joona Linna
název: Písečný muž

Anotace: Jedné chladné zimní noci se ve Stockholmu objeví mladý muž, jenž kráčí podél železničního mostu. Je silně podchlazený a má těžký zápal plic. Kromě toho v nemocnici vyjde najevo jeden šokující fakt: podle úmrtního listu má být tenhle člověk už sedm let mrtvý. Zabil ho sériový vrah Jurek Walter, jehož poté, co ho Joona Linna zatkl, soud poslal na léčení na psychiatrii v naprosté izolaci. Ale kde ten člověk celé ty roky byl?
Starý případ se znovu otevře. Zdá se, že někdo se snaží dostat pod kůži sériového vraha. Je třeba jednat rychle, protože čas běží. Lars Kepler svým čtvrtým románem překonává veškerá očekávání.

"Co na to říct. Uzavřené psychiatrické prostředí s chladnokrevným a lstivým Jurkem Walterem mě prostě bavilo. Joona je opět ve své vrcholné formě, ovšem v tomhle díle nám ukázal, že není vševědoucí, a i jemu občas něco nevyjde. Podle mého zatím nejpovedenější díl spolu se Svědkyní ohně. Jsem zvědavá, co si autoři pro Joonu přichystali v dalším dílu."


Hodnocení


autor: Lars Kepler
série: Detektiv Joona Linna
název: Stalker

Anotace: Před devíti lety byl pastor Rocky Kyrklund odsouzen za brutální vraždu a svěřen do psychiatrické péče. Z události si nic nepamatuje - od tragické autonehody trpí opakujícími se výpadky a ztrátou paměti.
Ve stejnou dobu, kdy se Rocky Kyrklund znovu vrací do společnosti, někdo policii pošle video ženy v okně. Následujícího dne je žena nalezena mrtvá. Brutalita vrahova útoku vyšetřovatele dovede k Rockymu Kyrklundovi. Policii přijde další videonahrávka. Nikdo nerozumí tomu, co se to děje. A Joona Linna více než před rokem zmizel. Skoro všichni si myslí, že je mrtvý. Skoro všichni.

"Z počátku trochu zdlouhavé. Jedna vražda střídá druhou, pachatel nezanechává žádné stopy a policie je opět bezradná. Jsem ráda, že se na scénu vrací doktor Erik Maria Bark z prvního dílu, který mi hned od počátku přirostl k srdci. Jak to už u Keplera bývá, až do poslední chvíle jsem netušila kdo oním stalkerem je a tím víc jsem byla na konci překvapená. Konec knihy má opravdu spád, což mi vynahradilo trochu táhlý začátek. Nicméně, nepřijde mi, že by tenhle díl byl lepší než Písečný muž, proto 4 hvězdy."

Hodnocení

autor: Rosamunde Lupton
název: Dokonalé ticho

Anotace: 24. listopadu se Angličanka Yasmin s desetiletou dcerou Ruby vydají na cestu přes severní Aljašku. Pátrají po Rubyině otci Mattovi, který se při katastrofálním požáru inuitské vesnice ztratil v polární divočině. S každou další mrazivou mílí se hrouží stále hlouběji do nekonečné polární noci. A Ruby, která je od narození úplně hluchá, musí čelit temnotě, v níž se nemůže dát vést ani zrakem. Nehodlá milovaného otce opustit za žádnou cenu. Avšak zima je svírá v ledových spárech stále pevněji… a kdosi je ve tmě sleduje.

"Kniha má na můj vkus hrozně pomalý rozjezd. Od začátku jsem se do čtení musela nutit, a zhruba na sté stránce jsem to vzala. Podle ostatních komentářů na DK se příběh rozjede, ale já na to bohužel nevydržela čekat. Možná se ke knize časem vrátím. Zatím bez hodnocení :)