Za zavřenými dveřmi - kniha, která ohromila svět

29. března 2018 v 10:09 | Domčí |  Knižní recenze

Za zavřenými dveřmi

B.A.Paris

Dokonalé manželství, nebo dokonalá lež? Páry, jako jsou Jack a Grace, musíte obdivovat, ať chcete nebo ne. On dobře vypadá a umí vydělat peníze, ona je elegantní a šarmantní. Skoro je vám líto, že se s ní nemůžete spřátelit a poznat ji o trochu víc. Oni dva jsou totiž pořád spolu. Taková láska! Pak si ale uvědomíte, že Grace nikdy nezvedne telefon, že nepřijímá žádná pozvání, pokud není pozván i její manžel. A jejich ložnice má zamřížované okno!

fotografie stažena z instagramu Nakladatelství Motto

Z autorčiny prvotiny se rychle stala kniha, která ohromila svět. Musím říct, že jsem četla hodně knih na toto téma a viděla i nespočet filmů a vždy mi přišlo, že to není ono. Vždy se jednalo o stejný vzorec. Ne příliš výrazná žena se zamiluje do dokonalého, šarmantního, bohaté gentlemana, který jí snese modré z nebe. Po několika měsících před ní samou láskou poklekne a požádá jí o ruku. První chvíle v manželství jsou idylické, ale později se dokonalý manžílek začne chovat podezřele, odměřeně, pravděpodobně si najde milenku a svou současnou ženu začne fyzicky týrat. Ve většině případů je to samozřejmě velmi vlivný muž, nejlépe právník či policista, který má všude spoustu známých. Jeho žena naopak nikoho nemá, jelikož kvůli manželovi přerušila veškeré kontakty jak s rodinou tak s přáteli. Ženě samozřejmě nikdo nevěří, jelikož její manžel je přeci milující člověk a chce pro ni jen to nejlepší. Týrana žena tak musí vzít osud do vlastních rukou.

I v této knize nalézáme podobný vzorec, ovšem i přes to mě tato kniha ohromila. V jiných knihách o tomto tématu se jednalo především o fyzické násilí, ovšem Za zavřenými dveřmi představuje nápor na psychiku jak hlavní hrdinky tak i čtenáře. Autorka střídá kapitoly z minulosti a z přítomnosti, ve kterých se postupně rýsuje hrůzný příběh. Do příběhu nám autorka zasazuje také Gracinu (hlavní postava) nemocnou sestřičku Millie, která i když se zdá, že moc věcí nechápe, naopak chápe až moc dobře. Grace je ochotná pro svou sestru udělat cokoliv, a tak se Millie stává předmětem Graciny odvahy a naděje.

Příběh i konec knihy je trochu předvídatelný, což mě ale vůbec nevadilo a na zážitku ze čtení mi to neubralo. Za mě tedy mohu určitě doporučit všem, kteří mají rádi thrillery a napětí.

V těchto dnech vychází autorce další kniha, která nese název V pasti lží. Já si ji určitě koupím a doufám, že bude alespoň tak dobrá jako její debut Za zavřenými dveřmi.

Hodnocení
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 marketabrigitte marketabrigitte | E-mail | Web | 1. dubna 2018 v 18:06 | Reagovat

To zní zajímavě. Podívám se po ní v knihovně.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.